Seferihisar Emlak

Özdere adı geçtiğinde akla gelen isimdir Haldun Ertok. Yani Özdere eşittir Haldun Ertok.  Önceleri dağ köyü statüsündeki Özdere’nin ismi Kesre idi.
Belediye binası yapılmasıyla adı da değişmiş, Kesre’nin yerini Özdere almıştı. Belediyenin bir karış gayrimenkulü  olmadığından ne kira geliri vardı ne de satılacak herhangi bir gayrimenkulü. Haldun Ertok 1989 yılında belediyeyi devraldığında yeni belediye binası tamamlanamamıştı.

Özdere’in tek şanslı yönü, çok sayıda yıldızlı veya yıldızsız otelinin bulunmasıydı. Tesis sahipleri ve basın camiasıyla el ele veren Ertok, Özdere’nin ismini kısa sürede bölgeye, ülke geneline hatta dünyaya duyurdu. Yıllar geçtikçe Gümüldür’ü solladı, Özdere’nin yanında Gümüldür adı sönük kaldı.

Düzenli bir şekilde sürdürülen ve 1998 yılında yoğunlaşan peyzaj çalışmalarıyla Özdere Avrupa kenti görünümü  kazandı.

1999 yılında birlikte yapılan genel ve yerel seçimlerde CHP Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giremezken, Haldun Ertok, başarılı çalışmalarının sonucunda halktan yüzde 54.6 oranında oy alarak başkanlık koltuğuna yeniden oturuyordu.

Siyaset ve basın dünyasının yakından tanıdığı bu isim, nedeni hala çözülemeyen bir şekilde beldelerin ilçelere bağlanması uygulaması sırasında başkanlığa veda etmek zorunda kaldı.

Belediyecilikte hayli deneyimli olan bu isim, bir yıl Kuşadası imar komisyonu başkanlığı yaptıktan sonra Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in önerisini kırmadı ve yılların verdiği tecrübe ve deneyimleri ile Seferihisar’a hizmet verebilmek için başkanlık danışmanlığına atandı. Haldun Ertok, danışmanlık görevinde yılların belediyecilik birikiminin Tunç Soyer tarafından Seferihisar için kullanılmasını sağlayacak.

Azimli Futbolcularımız…
Seferihisar Belediyespor’da oynayan futbolcularımız  başarıdan başarıya koşuyor. Bu gençlerimiz, Plaj Futbolu Turnuvası’nda Türkiye Kupası’nı aldılar . Pazar günü Demirspor’u  2-1 yenen gençlerimiz, şimdi de  İzmir Büyükşehirspor ile oynayacak. Buradan da başarıyla çıkarlarsa Seferihisar takımı, Süper Amatör Lig’e yükselecek.

Bu oyuncularımız belediyeden kaçar para alıyor dersiniz? Ben merak ettim sordum! Galip geldikleri maçlarda kişi başına 150’şer lira alıyorlarmış. Tekrarlıyorum! Galip oldukları maçlarda kişi başına sadece 150 TL.

Bunu duyduğumda aklım iki yıl öncelerine gidiverdi! O yıllarda bir oyuncunun sezonda 40.000.TL aldığını ve belediye bütçesinden futbol adına yılda milyarların aktarıldığını biliyor muydunuz?
Burada gençlerimize sesleniyorum.
Çocuklar, Büyükşehir Belediyesi’ne yenilseniz de hiç ama hiç üzülmeyin. Çünkü siz, Plaj Futbol Turnuvası’nda Türkiye Kupası’nı Seferihisar’a getirerek Seferihisarlıları zaten ihya ettiniz. Bu nedenle yenilseniz de hiç üzülmeyin.

Siz ve idarecileriniz, çoktan alınlarınızdan öpülmeyi hak ettiniz. Hepimizi Seferihisar  adına tebrik ediyorum…

mustafa@seferihisar.com

inShare

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 17:19