Seferihisar Emlak

Önceki yazımda “Binali Yıldırım’ın Başbakan olması Seferihisar için şans mı ve  Hamit Nişancı bu şansı değerlendirebilecek mi?” Diye sormuştum. Nişancı’dan yanıt geldi… “Elbette bu şansı değerlendireceğiz” diyor!

AKP ilçe Başkanı Nişancı Başbakan ile yakın dost olduğunu biliyorum. “Ne değişecek?” diye sordum Nişancı’ya… “Çok şey” dedi…

Nişancıya göre,yakın tarihte, sürpriz bir gelişme yaşanacak. Seferihisar’a, iktidar eli değecek! Bakalım neler olacak?

Hamit Nişancı, Belediye Başkanı Tunç Soyer ile, yakın ilişki içinde olmak istiyor! “Seferihisar için!” diyor Nişancı ve ekliyor:

Madem Seferihisarlıyız, bu ilçe için bir şeyler yapmalıyız. Sayın Başkan bizden bir şey isterse, isteğini iktidara en kısa yoldan iletirim ve takibini yaparım

Bu güzel bir yaklaşım. Samimi olduğunu düşünüyorum aynı zamanda.

Geçtiğimiz hafta  tatbikat nedeniyle Cumhurbaşkanı ile birlikte İzmir’e gelen ve Seferihisar’daki askeri tatbikatı izlemeyen Başbakan Yıldırım, Nişancı’ya “Ne gerekiyorsa dosya yapın bana getirin” dediği öğrenildi. Nişancı bunu doğrularken, “Bizim partimiz ayrım yapmadan gereken her yere gereken hizmeti götüren bir partidir. Sayın başkan ile kafa kafaya verir eksiklerimizi isteriz” diyor.

SEFERİHİSAR NECAT HEPKON DEVLET HASTANESİ…

İlçemizin Devlet Hastanesine yeni bir başhekim atandı. Bunda Hamit Nişancı’nın çok rolü oldu. Sorunlar çığ gibi büyümüş ve dikenli tel yumağı haline gelmişti.

Nişancı buradaki durumdan Sağlık Bakanlığını haberdar ettiklerini ve değişim başladığını bana geniş geniş anlattı. Yeni Baş hekimi çok yakından tanımıyorum ama, Nişancı çok umutlu…

Hastane tümden değişecek” diyor!

Bekleyip göreceğiz…

NİŞANCI’NIN HEDEFİNDE ANKARA VAR!

Seferihisar AK parti ilçe başkanı Hamit Nişancı her ne kadar ‘Benim gözüm ve hedefim Ankara..’ demese de bunu tahmin etmemek için kain olmaya gerek yok.

Neden olmasın?

Nişancı bir zamanlar 27 yaşında Türkiye’nin en genç belediye başkanı olarak günah ve sevaplarıyla Seferihisar belediyesini on yıl yönetti. Günah ve sevapları diyorum, çünkü şahsen ben ve ben gibi insanlara maddi ve manevi olarak adeta azap çektirmiş ve bir belediye başkanlığına yakışmayacak davranışlarda bulunmuştu.

Ancak aradan yıllar geçti hepimiz belli yaşlara geldik ve Nişancı o günleri “Abi 27 yaşında ve henüz çocuk yaşta belediye başkanlığı koltuğuna oturdum. Kurmay ekibimi de belki yanlış isimlerden seçmiştim ama her yaşadığım olaylardan nice dersler çıkardım” diyor..

Doğru…

Belli yaşlara geldik, şimdi edindiği ve edindiğim tecrübeler ile bölgemize hizmet zamanı gelmiştir.

İşte bu denli tecrübeli ve deneyimli isim Ankara’ya niçin gitmesin?

Yaklaşık kırk yıldan bu yana Seferihisar’dan tek milletvekillini Ankara’ya gönderemeyen Seferihisar, niçin Nişancıyı Ankara’ya taşımasın?

Ankara siyaseti kaygandır, ancak şahsen ben sonuna kadar destek verecek olan isimler denim. Benim aksini düşünen hiçbir Seferihisarlı olabileceğini de zannetmiyorum…

 

Son Güncelleme : 29 Eylül 2016 16:36