fbpx

Hayvanseverlere çok önemli duyuru

Yayınlanma tarihi : 03 Aralık 2010 5:27 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 5:28

Sevgili hayvanseverler!
Seferihisar Belediyesi’nin bakımevindeki (gerçi oraya bakım evi denilmez ya…) köpeklerin İzmir Seyrek Bakımevi’ne taşımalarına en çok üzülenlerdenim.

Seyrek Bakımevi’nde her ne kadar “hayvanlara iyi bakım yapılıyor” denilse de gözlerimle görmediğim için bilemiyorum. Ayrıca ben haftada bir kez, bazen her gün onları görmek ve onlara ellerimi dokunmak istiyorum. Seyrek, Seferihisar’a uzak ve istediğim zaman buradan götürülen köpekleri görme şansım olmayacak.

Sanıyorum sizler de aynı düşüncedesiniz.
Ama Seferihisar’da bu hayvanlara iyi bir şekilde bakamadığımz da bir gerçek… Hayvan barınağı mezbelelik bir yer. Ayrıca oraya özgü planlar da var. Mezbaha aynı yerde yeniden yapılırsa köpek bakımevi oradan gidecek. Mezbaha olayı başka bir yerde çözümlendiği takdirde oto garaj yapılacak. O da olmazsa mandalina mamülleri imal etmek için tesis yapılacak.

Belediyenin ‘sözde’ bakım evi de derme çatma harabe görünümünde bir yer, zaten belediyeye ait bu alanında ne olacağı belli değil! Bu alanda belediyenin düşüncesine göre mezbaha olacak mezbaha sorunu başka bölgede çözüldüğü takdirde ya oto garajı olacak, ya da mandalina mamulleri imalatı üzerine tesis yapılacak. Yani köpek bakımevi eninde sonunda oradan gidecek.

İşte bu noktada Seferihisar Hayvanseverler Derneği Başkanı Fevziye Kanat,  Duygu Yazar ve Gizel Hazan hanımlara bir önerim var..
Gelin birlik olalım…

Seferihisar ve çevresinde sizler gibi çok sayıda hayvansever olduğunu biliyoruz. Bir yer ve gün belirleyelim. Orada toplantı yapalım. Her hayvansever ilk baştan 1000’er lira katkıda bulunsun. Ayrıca her ay da belirli bir miktarda bağış rakamı belirleyelim. Elli hayvansever başlangıçta biner lira verse 50 bin lira toplanır. Ayda 200’er lira da aidat belirlesek her ay 10 bin lira daha toplamış oluruz.

Bu parayla da sadece Seferihisar’ın değil, Ulamış’tan Ürkmez’e kadar bütün bölgedeki başıboş hayvanlara sahip çıkarız. Ben bin lira vermeye de ayda 200 lira aidat ödemeye de varım.

O zaman belediyeye veya başka kurumlara ihtiyaç duymadan bu sorunun altından kalkabiliriz.

Sevgili hayvanseverler:
İnsanlar bir araya geliyor,. kurdukları kooperatifler ile evler yapıyor, siteler oluşturuyor. Biz de hayvan severler olarak bu dünyanın sevimli yaratıkları için neden elimizi cebimize atmayalım.

Katkıda bulunacağımız katılım parası ve aylık aidatlarla hayvanlarımıza çok güzel mekanlar yapabiliriz. Önemli olan fedakarlık yapabilmek ve bu kuru kuruya sevginin ne önemi var? Ayrıca belediye veya başka kurumların desteği ile nereye kadar kalıcılık olabilir…

Oluşturacağımız birlik ve beraberlik ile kendi veteriner hekimimizi bulur, satın alacağımız bir araç ile de hayvanlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliriz.

Bu önerime olumlu bakan tüm hayvanseverler yazıma yorum yaparak katılabilirler. Seferihisar Hayvanseverler Derneği Başkanı ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız tarih ve mekan belirlesin. Bir araya gelelim. Bu konuyu enine boyuna konuşalım.
Ne dersiniz?…

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar