fbpx

İki Bayramı birden kutlayalım

Yayınlanma tarihi : 06 Ekim 2011 4:43 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 4:43

Bir yanda iki dini bayramımızdan biri olan Ramazan Bayramı kutlaması diğer yandan Türkiye Cumhuriyeti sınırlarının belirlenmesinde en önemli etken olan, işgal güçlerine son darbenin vurulduğu 30 Ağustos Zafer Bayramı yıldönümü.

İki Bayramı da ayni gün kutluyoruz. Biri dinen kutsal olan bayram Diğeri ise Ülkemizin en önemli günün milli bütünlüğümüzün temelini oluşturan zafer bayramının yıl dönümü. Dini Bayramımız Ramazan Bayramını mutlulukla kutladığımız bu günde Ulusal Bağımsızlık Savaşı’nda “emperyalist” güçlere en büyük darbenin vurulduğu 30 Ağustos bayramının yıldönümünde, Ülkemizin kurtuluşu için mücadele veren canını feda eden, bize bu günleri yaşatan “Ulusal Kurtuluş” savaşımızın kahraman insanlarını da hatırdan çıkarmayalım.

Hem milli hem de dini bayramımız ayni güne rastlaması Türk toplumu için büyük şans…

Bayram günlerinde dargınlarımız barışmalı, sevgiler pekişmelidir. Düşmanlıktan kırgınlıktan hiçbir zaman yarar gelmediği bilinmektedir.

Seferihisar gibi her kişi ve ailenin birbirini tanıdığı her hafta bazen her gün birbirleriyle karşılaşılabilme olanağının olduğu dar alanda bazı insanların birbirini gördüğünde yolunu değiştirdiği veya iki kişi bir araya geldiğinde üçüncü kişiyi eleştirmesinin bu güne kadar hiçbir yararı olduğu kanıtlanmamış olması en iyi örneklerdendir.

Bu iki bayramı içten ve barış içerisinde kutlayalım. Küsler bir daha Küsmemek üzere barışsın ve 30 Ağustos Zafer bayramında bizlerin özgürlüğü için canı pahasına şehit ve gazi olan büyüklerimizi de saygıyla analım…

Her iki bayramımız hepimiz için kutlu olsun..

mustafakarabulutyenihaber@gmail.com

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar