Seferihisar Emlak

Siyasi partiler, il başkanlarının altına, her ilçeye bir ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri atar. Bu, siyasal işleyişin temel kuralıdır. Buradaki amaç, ilçede olan bitenlerin, talep ve sorunların önce ilde toplanması, ardından da Ankara’ya bildirilip sorunların kısa sürede çözülmesi içindir.

Geçtiğimiz hafta İlçe Tarım Müdürü Ali Özdemir ile ilgili durumu, yazarımız Tevfik Tortamış ve ben köşeme taşıdım. Amacımız,  göreve iade edilen ve Seferihisar tarımına önemli katkıları olan Ali Özdemir’e sahip çıkmaktı. Çünkü kulislerde görevden alınacağı veya bir başka ilçeye tayin edileceği konuşuluyordu. Bu söylentilerin her an gerçeğe dönüşebileceğini düşünerek iki koldan görüşlerimizi açıkladık.

Yazılarımız internet sitemizde yayınlandıktan bir saat sonra arayan MHP İlçe Başkanı Ahmet Şeremet, duyarlı davranarak, ”Yazınıza ve duygularınıza aynen katılıyorum, ancak müdürümüzün göreve iade edilmesi için Ankara ile temaslarda bulunduk ve yetkili organlarımız ile görüşüp durumu anlattık bir yanlışlığı düzelttiler ve müdürümüzün mağduriyetini giderdiler. Tekrar bir görevden alma veya tayin söz konusu olursa müdürümüzün Seferihisar’da kalması için yine çalışır, temaslarımızı sürdürürüz” dedi.

MHP İlçe Başkanı Ahmet Şeremet, ”Müdür için Ülkücü kökenli yazmışsınız, buna sevindim, ancak vatandaşa hizmet veren ve halk tarafından sevilen kişi hangi siyasi partiden veya hangi siyasi kökenden olursa olsun hep sahip çıktık, bundan sonra da sahip çıkmayı sürdüreceğiz’’ açıklamasında bulundu.

Şeremet’e, “Sayın Başkan, AK Parti kadın kolları kongresi İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde yapıldığı gerekçesiyle bu müdür açığa alındı. Şimdi de tayini olacak’ deniliyor. Müdürün göreve iadesi konusunda AK Parti’nin çabası oldu mu?’’  diye sordum.  Başkan Şeremet, “O yönü bilemiyorum, bu soruyu AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın’a sorun” dedi.

BİR HAFTA BEKLEDİK “TIK” YOK!

Gerek Tevfik Tortamış’ın gerekse benim yazım yayına verileli bir haftayı geçmesine rağmen Seferihisar AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın’dan bu konuda “TIK” çıkmadı. Cevap gelmeyince haber veya yazının devamını yazacağım için önceki gün ben aradım.

Başkan Ahmet Aydın’a sordum, ‘’Başkan, İlçe Tarım Müdürü Ali Özdemir, kadın kollarınızın seçimi İlçe Tarım Müdürlüğü binasında yapıldığı için görevden alınmıştı. Seferihisar’da  kalması için çaba gösterecek misiniz?”  diye sordum.

Başkan Ahmet AydınEvet, göreve iadesi için Binali Yıldırım ve Milletvekili Hamza Dağ ile sıkça görüştük ve görevine iade edilmesini sağladık” dedi.

‘’Peki, müdürün başka il veya ilçeye ataması yapılırsa sahip çıkacak mısınız’’ soruma aldığım cevap ise sanki  ayak sürürcesine kerhen sarf edilen sözlerden ibaretti. Aydın, ”Bu durum kurumun tasarrufunda, benim müdahale etmem doğru olmaz” gibi cümleler kullandı.

İşte şimdi burada İlçe Başkanı Ahmet Aydın’a birkaç eleştirim olacak.

Sevgili Başkan! Ne demek kurumun tasarrufu? Sen ve siz gibi isimler bu makamlara niçin seçilir veya getirilirsiniz? ‘’İlçenin sorunlarını İzmir veya Ankara’ya bildirsin, bizler de acilen çözümleyelim’’ diye.

O halde sizin göreviniz nedir Allah aşkına, bana bir anlatır mısınız? Ayrıca konunun en ilginç yönü AK Parti kadın kollarının seçimi bu dairede yapıldığı için müdür açığa alındı ve başka bir yere tayinin yapılması söz konusu. Sevgili Başkan Ahmet Aydın, her mahalleye, her köye üç anketçi gönder, müdür hakkında halkın fikrini al. Adımını da ona göre at.  Siyaset böyle olur. ‘’Müdür gitsin, o makama istediğimiz adamı göreve getirelim’’ düşünceyle küçük yerleşim alanlarında iş yapılmaz. Millet faturayı önünde sonunda size keser.

 Benden söylemesi…