Seferihisar Emlak

Makamı, mevkii ve sıfatı ne olursa olsun toplumdaki bazı kişiler, etraflarındaki insanlardan bir tebessümü veya gülümsemeyi bir selamı niçin esirgerler?…

Konuyu uzatmadan Seferihisar Belediyesi’nin Zabıta Teşkilatı’na değinmek istiyorum. Bizim zabıta teşkilatımızın tepesinden tabanına kadarki görevlileri, insanlardan bir fishboxmecidiyekoy.com selamı niçin esirgerler?

Niçin görevlerini gülerek veya sıcak ilişkiler kurarak yapmazlar?

Çoğumuzun vereceği cevabı biliyorum, diyeceksiniz ki, “Ya arkadaş, tamamına yakını asker kökenli ya…” İyi arkadaş da ne asker kökenli insanlar var sohbetlerine doyum olmayan.

Üstelik onları o görevlere getiren Belediye Başkanı Tunç Soyer’in değilmi?

Tunç Soyer’in yüzünde hiçbir zaman tebessüm ve güler yüz eksik olmaz ki..

Niçin Tunç Soyer’i örnek almaz bu birimde çalışanlar?..

Üstelik tamamen siyasi kuruma bağlı olan zabıtaların görevlerini yaparken Başkan Soyer kadar nazik veya güler yüzlü olmaları gerekmez mi?

O halde insanlarla neden güler yüzle muhatap olmazlar?

Sahi niçin?

Hakikaten anlamak mümkün değil!..

ASKER KÖKENLİ İNSANLARA ÜRKMEZ’DEN BİR ÖRNEK VEREYİM:

Ürkmez ve Doğanbey bölgesine atanan Kadir Serkan Akay da asker kökenli. Ama onun hakkında Ürkmez ve Doğanbey bölgesinden tek bir şikayet gelmiyor. Kadir Bey hem görevini mecidiyekoyleo.com eksiksiz yapıyor hem de vatandaşla konuşurken yüzünden tebessüm ve gülümsemeyi eksik etmiyor.

Dahası mı?

Görevi devralalı henüz yedi ay bile olmayan bu isim, o bölgede öyle bir ekip kurmuş ki, her bir çalışanı ne iş yaptığı tek tek kayıtlara geçiriliyor, gün sonunda da tüm ekibin bölgede yaptığı işler rapor halinde e posta ile Başkan Tunç Soyer’e gönderiliyor.

Bir vatandaş, “Bizim çöplerimiz iki gündür alınmıyor” dediğinde Başkan Soyer ve Kadir Akay hemen kayıtlara bakıp iddiayı inceliyorlar; şikayetlerin tamamına yakını havada kalıyor..

Sadece Kadır Akay mı?

Hayır ekibi de aynı. Geçtiğimiz günlerde gazeteci hocam Tevfik Tortamış ile bölgeyi dolaşırken Doğanbey Şantiyesi’ne uğradık. Kadir Bey yoktu ve bizi Necati Karakuyu isminde bir genç karşıladı. Necati kardeşimizin çalışmaları konusunda verdiği bilgiler ve davranış üslubuna Tevfik Hocamla birlikte hayran kaldık.

Oradan ayrıldığımızda Tevfik Hocam ile sohbeti sürdürürken, “İşte ekip ruhu bu olmalı…” dedik ve Seferihisar’a kadar Kadir Akay’ı gıyabında öven cümleler kullandık.

Tebrikler Kadir Akay ve yardımcısı Hasan Basık’a, teşekkürler ekibine…

Eeee… Kadir Akay da asker kökenliydi hani…

Benim naçize bir önerim. Seferihisar Zabıta Teşkilatı da günlük icraatlarını Tunç Başkan’a göndersin. Böyle bir uygulama ile bu kurumun çalışma şeklinin ve zabıtaların vatandaşa tavrının değişebileceğine inanıyorum.

SEFERİHİSAR TARİHİNİN EN BÜYÜK ETKİNLİĞİ

Seferihisar Belediyesi geçtiğimiz günlerde 8 gün devam eden tarihinin en büyük spor etkinliğine ev sahipliği yaptı. Küçük-büyük tüm misafirler ilçemizde karşılaştıkları konukseverlikten çok memnun olarak ayrıldılar, ayrılmasına da…

Benim merak ettiğim; 8 günlük bu etkinliğe Yelda Yavaş ve Erbay İndağ dışındaki belediye meclisi üyeleri niçin katılmadı?

8 günlük niçin hiç birinin yüzlerini göremedik?

Sahi niçin katılmadılar?

Bu durumda insan, ister istemez, “Belediyenin bu etkinliğinden kendilerine rant çıkmayacağını bildikleri için mi uzak durdular? Rant kokusu alsalardı yine katılmazlar mıydı acaba…?” diye düşünüyorum.

Yazık çok yazık….

Son cümlem:

7 Haziran seçimleri geride kaldı. Haydi hep birlikte bundan sonrasını izleyelim. Bakalım hangi meclis üyesi hangi çalışmaya, hangi etkinliğe ilgi gösteriyor? Veya hangi işin takipçiliğini yapıyor…

Hep birlikte göreceğiz ve görmekle kalmayıp gözler önüne sermek asli görevimiz olacaktır…

mustafakarabulut54@hotmail.com

Son Güncelleme : 25 Aralık 2018 23:57