Seferihisar Emlak

Yerel seçimlere doğru geri sayım sürerken Seferihisar siyasetinde cevabı netleşemeyen buğulu günlere doğru da adım adım ilerliyoruz.

Tunç Soyer, Büyükşehir’e gitse de gitmese de bence Seferihisar’a son noktayı koydu.

Bu durumda Seferihisar siyasetinde kimler etkin rol alacak?

Aday, başkanlık koltuğuna oturduğunda ilçeyi nasıl, hangi para ile yönetecek?

İşte asıl cevap bekleyen soru da bu olmalı…

Belediyede 800’e yakın çalışanın olduğu söyleniyor! Üstelik kurumun elinde nakde çevrilebilecek gayrimenkul de kalmadı! Peki, koltuğa oturacak başkan, bu geminin dümenine nasıl yön verecek?

Düşünelim ki Tunç Soyer, Büyükşehir Belediyesi koltuğuna oturdu ve belediyede çalışanların yarısına yakınını büyük belediyenin bünyesine aldı. İşte o zaman sorun yok!

Ya aday gösterilmez ya da aday gösterildiği halde kazanamazsa…

Çünkü bu şehir İzmir!

Aziz Kocaoğlu, “Tunç Soyer, bıraktığım koltuğa oturursa İzmir’in tüm gayrimenkullerini satar! Bu nedenle ben Tunç Soyer’e kefil değilim!” diyerek Soyer’in karşısında propaganda yapar ise…

Kocaoğlu 2009 seçimlerinde Seferihisar’a geldiğinde kendi partisi olan CHP adayı Tunç Soyer için, “Ben Hamit Nişancı’ya kefilim ama diğerlerine karışmam” demedi mi?

Aynen de öyle dedi…

Aziz Kocaoğlu bu….

İşte o zaman yandı gülüm keten helva…

Peki, CHP Genel Merkezi bu konuları göze aldığında Tunç Soyer’i aday gösterir mi?

Bence çokça tartışmaya açık bir konu!

Çünkü Kocaoğlu’nun parmağı hayli uzun…

Zaten Aziz Kocaoğlu’nun, “Tekrar aday olmayacağım” açıklamasının ardından, Genel Merkez ile başka bir isim üzerinde anlaştığı yönünde söylentiler var. Ayyuka çıkan bu iddiaların, yedi mahalle öteden duyuluyor ve konuşuluyor olması, bu konudaki kuşkuları artırıyor. Konuya başka bir göz ile bakar isek  “Daha da aday olmayacağım” açıklamasını yaparken Kocaoğlu’nun etrafında ne partililer ne çalışma arkadaşları ne de ailesinden hiç bir kimsenin olmaması ayrıca tartışmaya açık bir konu..

Peki, Tunç Soyer İzmir’e aday olmadı diyelim. İzmir’in yeni başkanı ile Seferihisar’da seçilecek olan başkanın yıldızı barışacak mı? O durumda Seferihisar’da göreve gelecek yeni bir belediye başkanı, bu ilçeyi bir beş yıl nasıl götürür?..

Sözün kısası; Seferihisar’a belediye başkanı olacak ismin yüreği karpuz kadar büyük, büyük olduğu kadar da cesaretli olmalı…

Bu arada benim asıl sözüm Seferihisar Belediyesinin emekçilerine olacak!

Kesinlikle krediye girmeyin, ev, araba veya başka ihtiyaçlarınız için borçlanmayın. Türkiye’nin ekonomik durumu iç karartıcı. Üstüne belediyenin ekonomik durumu da ortada. Belediyeden maaşlarınızı alamayacağınız günler yaşayacaksınız. Bankalar sizin ‘Belediyeden maaş alamadım”  cümlenizden  anlamaz.

Seferihisar Belediyesini ekonomik olarak iyi günler beklemiyor…

İşte İzmir ve Seferihisar siyasetindeki bu dört denklemli bulmacayı çözebilen olursa kesinlikle Nobel’e aday gösterilebilir …