Seferihisar Emlak

Genel seçimler geçti geçmesine de çıkan sonuçlardan kimler ders aldı dersiniz?

İnsanlar genellikle kendi kusurlarını görmez veya görmezden gelir. Çünkü gerçekleri görmek kimilerine göre zor, kimilerine göre küçülmektir.

Küçük kentlerde azınlıklar müstesna olmak üzere seçmen, ilçe başkanları ve teşkilatların çalışmalarına bakarak sandıkta oyunu verir.

Diğer zamanlarda halkın içerisinde olmayacaksın, ama bir bakan, bir milletvekili veya milletvekili aday adayları ilçeye geldiğinde takım elbiseni giyip peşlerine takılacaksın. Bir de gelen kişiyle birlikte fotoğraf çektirip sosyal medyada yayınlayacaksın.

Bu davranışa hangi seçmen oy verir…?

Ayrıca seçimler geçer geçmez insanların arasından çekilecek, bahçe aralarındaki kuzu dolması partilerine devam edeceksin.

Öyle mi?
Bu seçimlerden tüm siyasi parti ilçe teşkilatları ders çıkarmalıdır. Şimdi CHP ilçe başkan ve teşkilatı diyecek ki “Seferihisar’da CHP’nin oyunu artırdık..”
Şu cümlemin altını iyi çizmeliler ; Seferihisar’da CHP ilçe teşkilatı hiç olmasaydı CHP en az yüzde 3 oranında daha çok oy almış olacaktı. İyi biliyorum, Seferihisar’da çok sayıda seçmen sadece ilçe başkan ve yönetiminden hoşnut olmadığı için oyunu başka partilere verdi.
AK Parti’ye gelince!
Geçtiğimiz seçimlere oranla büyük yenilgiye uğrayan partinin ilçe başkanı ve yönetimi istifayı düşünürler mi bilemiyorum ama 22 bin civarında seçmeni olan bir ilçedeki bir parti yüzde 6 oranında oy kaybına uğruyorsa burada küçümsenmeyecek kadar bir yanlışlık var demektir.
Bu büyük başarısızlığın ötesi de istifa kapısını aralamak anlamına gelir.

SEÇİMDEN SEÇİME KÖYLERE GİTMEK GELENEK HALİNE GELDİ:

Hepimiz biliyoruz. Yerel veya genel seçimler yaklaştığında siyasi partiler mahalle gezmelerini sıraya koyarlar, bir akşam bir parti, diğer akşam başka parti…
Gittikleri kahvelerde konuşurlarken dikkatle dinlendiklerini zannetseler de aslında kendilerine içten içe gülümsenmektedir.
Son yıllarda bir de moda oldu gittikleri mahallelerde fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaşmak…
Sen yıllarca gitme, seçimlere bir ay kala heyet heyet ilçe ve dağ mahallelerini dolaş, oradaki insanları kendine göre kafaya almaya çalış…
Yemezler arkadaş yemezleerr…

Son cümlem:
Türkiye ve Seferihisar’ın en çok oy alan iki siyasi partisinin ilçe başkanları ve teşkilatları durumlarını acilen gözden geçirmeli ve istifa müessesesi diye bir olgunun olduğunu unutmamalıdır.
Özellikle de CHP yönetimi.. Yıllardır atama yönetim olarak görev yapıyorsunuz. ‘’Önümüzde seçim var’’ mazereti de size kalkan oluyordu. Şimdi artık bu gerekçe de ortadan kalktı. Haydi bakalım kongreye gidin ne kadar demokrat olduğunuzu cümle alem görsün.
İstifa edip ortaya çık da ne kadar başarılı olduğuna partililer karar versin. Delegenin oyu ile seçilebiliyorsan tekrar seçil…

Son Güncelleme : 08 Ağustos 2018 18:52