fbpx

Mehmet Şenel ve Yanlış Anlaşılan Bir Yazı..

Yayınlanma tarihi : 04 Mayıs 2010 5:36 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 5:36

Ayaklı Gazete’de “Yılan Hikayesine Dönen Yol” başlığı altında bir yazı yazmış ve bir yol konusunda yaşananları baştan sona yayınlamıştım.

Söz konusu yazıda Karakayalar Fotoğrafçılar Sitesi’nden Düzce’ye çıkan 3200 metreuzunluğundaki yoldan söz etmiş ve bu yolun üç yıllık serüvenini anlatmıştım.

Bu süreçte bazı politikacıların verdikleri sözleri yerine getirmediklerini anlatırken de en çok İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Şenel’den söz etmiştim. Nedeni de ikinci dönem İl Genel Meclisi ve İl Daimi Encümeni üyeliği yapan, bu arada tuttuğunu koparan başarılı politikacı kimliği ile tanınan Mehmet Şenel’den Seferihisar olarak büyük beklenti içinde olmamızdı..

Resmi kayıtlardan söz konusu yolun geçtiğimiz yıl köy sınırları içine ve 2010 Yatırım Programı’na alındığını öğrendikten sonra Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek gerektiğini düşündüm.

Çünkü gündeme taşıdığımyol, İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Şenel’in girişimleri ve Şenel’in Düzce Köyü Muhtarı Halil Sever’i uyarısından sonra Kaymakamlığin çabaları, CHP’li Seferihisar İl Genel Meclisi üyeleri Yusuf Vehbi Tarhan, Rüştü Çelikgil ve Mehmet Şenel’in imzaladığı dilekçenin işleme konması ile İl Özel İdaresi ağına kabul edilmiş ve 2010 Yatırım Programı’na alınmış.

Küçük bir yazıdan alınan siyasetçiler, duyarlı ve dürüst politikacılardır.

Yüzsüz ve yazıları dikkate almayan siyasetçiler bu ülkenin başına her zaman kene gibi çöreklenen politikacılardır. Makamlarında geçici olduklarını bildikleri halde topluma ve memleketlerine önemli hizmetleri olmaz.

Yazımda Mehmet Şenel’i hedef göstermediğim ve sadece yolun yapılmasını istediğim halde, Şenelbüyük bir olgunlukla söz konusu yolda incelemeler yaparak duyarlılığını gösterdi.

İşte aradığımız siyasetçiler bu tipte olmalı…

Ayrıca Mehmet Şenelelektronik posta ile gönderdiği yazısında da şu cümleleri kullandı.

“Mustafa Abi, yaptıklarımı da yazarsanız sevinirim. Yanınıza geldiğimde bana Doğanbey-Payamlı yolunu videodan göstermiş, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın bu yolu bu yıl yapmayacağını belirtmiştiniz. Bu yolun programda olmadığı konusunda Tunç Bey’den de teyit aldığınızı, yapılmaması halinde AK Partili Belediye eski Başkanı ve Payamlı köylülerinin açlık grevine gideceğini söylemiştiniz. Ben de ayni gün İZELMAN ekiplerini Payamlı köyüne getirmiş, 3 kilometrelik yolu 5,5 kilometre olarak 20 gün içinde bitirtmiştim. Siz de bu olayın haberini gazetenizde küçük bir haber olarak geçtiniz. Şimdi de köşenizdeki yazıdan bu yolun 2010 yılı programına alınmadığını, sanki benim size yalan söylediğim gibi bir anlam çıktığını algıladım. İsterseniz bir gün gelin İl Özel İdaresi’nde misafirim olun. Bu önergeyi bulalım ve altında benim, Yusuf Vehbi ve Rüştü Abi’nin imzaları olduğunu birlikte görelim. Ne olursunuz biraz da yapıcı olun… Saygılarımla”.

Sayın Mehmet Şenel… Konuyu öğrendikten sonra ben de sizlere saygılar sunuyor ve bu hassasiyetinizden dolayı ayrıca kutluyorum…

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar