Seferihisar Emlak

Seferihisar bölgesinde yapım çalışmaları devam eden 1/5000’lik imar planları İBB tarafından yürürlüğe konulan 1/25000’lik planlar alt ölçekli planlara uygun olmadığı gerekçesiyle İzmir 1 numaralı idare mahkemesince durdurulmasıyla Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’e imar planlarıyla ilgili yazdığım açık mektubumun hükmü kalmadı. Yazımı bir okur yorumuyla noktalamak istiyorum.

HAMDİ BÜYÜKÇAKAR İSİMLİ OKURUMUZUN YORUMU

Yargı kararlarına saygı duyuyorsak,1/100.000ölçekli planlar durduruldu.1/25,000 planlarda 1.idare mahkemesince durdurulduysa 1/5000lik plan nasıl yapılabilir.Bunun mantıklı bir açıklaması olamaz.İlçe belediyemiz üst planlar olmadığına ve yargı bu planları durduğuna göre elinde mevcut olan onaylı 1/1000lik planları uygulayamazmı?.
Ne olur cesaretli yöneticilerimiz duyarlı olsunlar.Üst planlar olmadığına göre 1/1000 ölçekli planlar geçerlidir deyip insanların anayasal haklarını gasp etmesinler.Bizler koyun gibi yönetilmek istemiyoruz.Belediyemiz bizlerle birlikte hareket edip en azından şu anda mevcut mağdurları kurtarsın.

Sn.Karabulut bu konudaki duyarlılığınız için bir kez daha teşekkür ederiz.Bu haftadan itibaren belediyemiz 1/1000lik planlara dayanarak ruhsatları vermeye başlasa ne olur ki? En fazla yargıya gider.Yargıda üst planları durduğuna göre sonuç mutlaka Belediyemiz ve Vatandaşlarımızın lehine olacaktır.Biraz cesaret lütfen.
Hamdi Büyükçakar

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 15:49