Seferihisar Emlak

Fatma Yetişkin, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in eşi… Peki, Fatma Yetişkin’i Seferihisar’da kaç kişi tanıyor? Sanırım çok az kişi… Çünkü kocası belediye başkanı seçildikten sonra olur olmaz her yerde ortaya çıkmadı, davranış ve kişiliğinde bir gram değişiklik olmadı. Yani eşi belediye başkanlığı koltuğuna oturmadan önce neyse o… Aradan üç yıla yakın bir zaman geçmesine rağmen Fatma Yetişkin daha önceki olağan davranışlarını aynen sürdürüyor.

Fatma Yetişkin, geçtiğimiz hafta Cuma Pazarı’na gidiyor ve alışverişini tamamladıktan sonra taksi arıyor. Ama çok sayıda vatandaşın cuma günleri bulamadığı taksiyi Fatma Hanım da bulamıyor. Oysa eli dolu… Pazar çantasını ve diğer malzemelerini elinde götürebilmesi mümkün değil… Belediye çalışanından birisi, ”Yenge ben aracımla götürüvereyim” diyor, Fatma Hanım olmaz yanıtı veriyor. Kendisini tanıyan bir vatandaş, ”Fatma Hanım, siz belediye başkanının eşisiniz, belediyeden bir araç çağıralım sizi eve götürsün’’ diyor.

Fatma Hanım,”Olur mu öyle şey? Ben niye belediyenin aracını özel işimde kullanayım? Ele güne ne derim sonra? Ayrıca İsmail duyarsa bana çok kızar” diyor..

İsmail Yetişkin’in belediye başkanı olduğu aylarda da Fatma Yetişkin ile ilgili bir yazı yazmıştım… Aradan yaklaşık üç yıl geçmesine ve etrafında fır dönen yağdanlıklara ve yalakalara rağmen Fatma Hanım’ın kişiliğinden ödün vermemesi hakikaten takdire şayandır.

Kendisini Seferihisarlılar adına içtenlikle kutluyorum…

SEFERİHİSAR EMNİYET GÜÇLERİNİN DİKKATİNE! 

Seferihisar sınırları dahilinde iki konuya dikkat çekmek istiyorum!

Birincisi; ilçemizde yine yer yer mafyacıklar türemeye başladı. Gerekçeleri ise ilginç; ‘’Biz bu ilçede uyuşturucu sattırmayız!’’ diyorlar.

Vah vaahhh

Siz kimsiniz de emniyet güçlerinin önüne geçip “Biz bu ilçede uyuşturucu sattırmayacağız” dersiniz. Hm siz kimsiniz?

Peki, o emniyet güçleri ne iş yapıyor?

Yani sözde sen başkasına uyuşturucu sattırmayacaksın ama başkalarını püskürtüp bu alemde tek el olmaya çalışacaksın öyle mi?

İlçe halkının şu anda sizin hal ve hareketlerinize sessiz kalmasına aldanmayın…. İnsanlar dolu, onların sabrını taşırmayın ve bu güzelim ilçemizin huzurunu bozmaya kalkmayın.

Burada öncelikle görev ve hassasiyet emniyet güçleri ile cumhuriyet savcılarımıza düşüyor. Bu gibi küçük mafyacıkların hareketleri görmezlikten gelinirse ileride ilçenin huzurunu bozan büyük olaylar olabilir… Seferihisar halkı sessiz olduğu kadar hassastır. Hiç kimse kanun adamlarımızın önüne geçip kendilerine iyi kovboy rolü biçmeye kalkmasın.

İKİNCİ KONU ÇOCUKLARIMIZ! 

Seferihisar’ımızın bir başka önemli konusu; kavşak ve restoranlarda son aylarda ortaya çıkan küçük çocukların etraftan para dilenmeleri…

Bu çocuklar eminim başka yerlerden minibüslerle Seferihisar’a getirilip belli bölge ve mekanlara bırakılıyor. Belli bir süre sonunda tekrar alınıyor ve topladıkları paralara el konuluyor.

Bu  konuda da Seferihisar’ın örf ve geleneklerinin bozulmasını istemiyoruz… Bizde çocuklara sadece bayramlarda usulüne uygun şekilde para verilir, hiç kimse dilenciliğe teşvik edilmez. Bu konuda polis ve jandarma kadar belediye zabıtasının da yetkili olduğunu biliyorum. Hep birlikte bu çocuk tacirlerinin de önüne geçmeliyiz..

Tüm okurlarımın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum..