fbpx

Nereden nerelere geldik ve Ümit Cingöz

Yayınlanma tarihi : 06 Aralık 2011 4:26 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 4:27

Önceki yıllarda Seferihisar Belediyesi’ne dilekçe veren bir vatandaş, aylarca yanıt alamazdı.
Başvurusunun sonucunu öğrenmek için gittiğinde de, değil işleminin sonucunu öğrenmek, çoğu kez dilekçesinin yok olduğunu öğrenirdi.

Belediyede gelen-giden evrak defterinin tutulduğunu 95’li yıllarda Özdere Belediyesi’nden öğrenmiştim…  Evrak giriş defterine kaydedilen dilekçe daha sonra hangi birime havale edildiği bilinirdi.

O yıllarda bu konuyu birkaç kez gündeme taşısam da, ne Etem Çalışlı yıllarda ne de sonraki senelerde vatandaş dilekçelerinin kayda girmesini bir türlü sağlanmamıştı.

Özelikle de belediye yönetiminin istemediği dilekçeler esrarengiz bir şekilde kaybolurdu.

İşte yıllarca çözümlenemeyen veya çözümlenmesi istenmeyen bu konu iki buçuk yıl içinde vatandaş lehine sonuçlandı. Sadece evrak giriş çıkış kaydı değil, vatandaş talebini SMS veya bilgisayar iletişim sistemiyle belediyenin ilgili birimlerine yönlendiriliyor gereği yapılmaz ise sorun belediye başkanı veya ilgili birim müdürlüklerine anında yönlendiriliyor.
Çağımız teknolojilerinden en iyi şekilde yararlanan Seferihisar belediyesi sadece Seferihisar’da değil Türkiye genelinde ses getirdi…

Kısa adı TÜSİAD olan Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği ile Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen ve eDevlet uygulamalarının Oscar’ı sayılan “e Türkiye (eTR) Ödülleri”nde Seferihisar Belediyesi, “Çözüm Masası” projesiyle finalist oldu.   Seferihisar Belediyesi’ne ödülü TBMM’de verilecek.

Bu ödülün halk arasındaki anlamı şudur.
Belediyede işi olan vatandaşlara teknolojik alanda Türkiye’de en iyi hizmeti veren belediye Seferihisar Belediyesi’dir. Bu gerçek tescillenmiştir.

BİZ DE AÇILDIK
İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne düzenlenen operasyonun Seferihisar Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ercan’a kadar uzanmasından sonra biz de seferihisar.com haber sitemizle artık sınırlarımız dışına da çıkmak gerektiği kararına vardık. Metropol sınırları içinde olduğumuza göre İzmir de olup bitenleri de artık sitemizde bulabileceksiniz.

ÜMİT CİNGÖZ
Geçtiğimiz Pazar günü Seferihisar AK Parti ilçe teşkilatı yeni yönetimini belirledi. Şehir dışında olduğum için kongreye katılamadım.  Ümit Cingöz başkanlığındaki yeni yönetimin ilçenin çıkarlarına hizmet edeceğine, Seferihisar’ın çıkarına olan konularda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da siyasi parti ayrımı yapmayacaklarına inanıyorum.
mustafa@seferihisar.com

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar