Seferihisar Emlak

Altı ay önce birden ortaya çıkan ve aylarca teşhis konulamayan rahatsızlığım nedeniyle uzun süre ara vermek zorunda kaldığım yazılarıma tekrar başlama imkanı buldum. Artık iyiyim. Kesin teşhis için birkaç tahlil sonucu beklense de sorunun farklı bir damar iltihabından kaynaklandığı anlaşıldı. Tahlillerin sonuçları, kullanacağım ilaçların belirlenmesini sağlayacak…

Sevgili okurlarım,

Hastanelerde geçen altı aylık sürede ilçemizden, bölgemizden yurt genelinden arayan, bizzat ziyaretime gelen dostlarıma minnettarım.

Özellikle de Urla Devlet Hastanesi ile başlayan, Yeşilyurt Devlet Hastanesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde devam eden teşhis ve tedavim sürecinde, yakın ilgilerini esirgemeyen ve çevre imkanlarını tarafıma seferber eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in, eşi Neptün Hanım’ın, Ege Bölgesi Yaş Sebze ve Meyve İhracatçıları Birliği Başkanı Seferihisarlı İşadamı Hayrettin Uçak’ın çabalarını hiçbir zaman unutmayacağım. Kendilerine her zaman minnettarım. Belediye Başkanımız İsmail Yetişkin ile siyasi partilerin temsilcilerine, isimlerini tek tek yazamayacağım yüzlerce okuruma, dostlarıma binlerce teşekkür ederim.

Çok şükür zaman zaman kurtulamayacağımı düşündüğüm, tam da tanısı konulamayan hastalığımı büyük ölçüde geride bırakmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayım.

KAYIP ZAMANI TELAFİ EDECEĞİZ

Hastalığım öncesinde faaliyete geçirdiğimiz Seferihisar Gazeteciler Cemiyeti’ni el birliği ile ayağa kaldıracak, belediyemizin de desteğiyle binasının yapımını tamamlayacağız. Bu arada Seferihisar’a hizmet veren genç gazetecilerimizin çalışma ortamlarının daha iyi olması ve huzurlu çalışmaları için sürdürdüğümüz çabalar devam edecek.

SİYASET VE BELEDİYE

Bu arada sonu nereye varacağı belli olmayan salgın nedeniyle başta belediye olmak üzere tüm kurumlarımızın dengesi bozuldu. İnşallah ülkemiz ve tüm insanlık, en kıza zamanda bu beladan kurtulacak, hayat, eski günlerde olduğu gibi normal seyrinde devam edecek. Bu nedenle şu andaki belirsiz süreçte hiçbir vatandaşımız, yarınını göremeyen bürokratlarımızdan şikayet etmesin. Su akacak yolunu bulacak.

SEFERİHİSAR’IN ASAYİŞİ

Seferihisarlılar, gerek adalet konusunda gerekse İçişleri Bakanlığı’na bağlı idarecilerimizin çalışmaları konusunda altın çağlarını yaşıyorlar.

İçinde bulunduğum süreçte, halkımızdan, Seferihisar’ı yöneten idarecilerimizle ilgili bir yakınma duymadım. Kaymakamımız, polis ve jandarma teşkilatlarımız, belediye zabıtası görevlileri, işlerini eksiksiz yapıyor. Her yerde olduğu gibi bu teşkilatların içinden de çürük elma çıkıp bazı insanların huzurunu bozabilir ama özellikle bu salgın döneminde olumsuzluğa pek rastlamadık. Yasak günlerinde ve 65 yaş üstüne getirilen kısıtlamaların takibi aşamasında, polis ve jandarmaya verilen yetkilerin bir kısmı bile kullanılsa çok sayıda vatandaşın mağduriyetini bilen, dinleyen olamazdı…

Kaymakamımız İlhan Abay’ın engin tecrübesi, kendisine bağlı birimlerin sağduyulu yaklaşımları, Belediye Başkanımız İsmail Yetişkin’in ilçe merkezine ve mahallere mutlak hakimiyeti sonucu süreci çok iyi götürüyoruz… Umarım hastalık tamamen geçinceye kadar da böyle devam eder.

MAFYACIKLAR DUMANLI HAVAYI SEVER

Seferihisar, turizm yönünden geç kalkınan ilçelerden biri. Bu nedenle gelişmiş turizm ilçelere sığamayan mafyacık meraklılarının gözü ilçemize çevrilmiş durumda…

Son beş yıldır bölgemizde kıpırdanmaya çalışan bu mafyacık meraklıları, tehdit ve gözdağı ihtiyacı duydukları yerlerde kıçlarının üstüne taktıkları silahları gösteriyor, bazen de arkalarına taktıkları adamlarıyla ortalıkta gezerek bazı kişilere gözdağı veriyormuş.

Ancak dedim ya Seferihisar şanslı bir ilçe…

Mesleğinde bir hayli deneyimli olan ilçe emniyet müdürümüz Temel Salman ve teşkilat mensuplarının nefesi, isimlerini tek tek bildikleri bu mafyacıkların peşinde… Jandarma da ona keza teyakkuzda… Geçtiğimiz yıllarda özellikle Ürkmez ve Doğanbey’de asayişi bozanların ayaklarını denk atması gerekiyor.

Uzun bir aradan sonra yazdığım bu köşe ile bayramınızı kutlar, bu bayramı aratmayacak daha sağlıklı ve daha mutlu bayramlar geçirmenizi dilerim.