Seferihisar Emlak

Dünyanın en büyük sorunlarından olan uyuşturucu ve madde bağımlılığı, son yıllarda Türk gençliğini esir alma noktasına geldi. Madde kullanıcısı gençlerimizin yaşı 12’lere kadar inerken, kanun uygulayıcıları bu üzücü tablo karşısında çoğu kez çaresiz kalıyor.

11 Ocak 2013 tarihinde, yani bundan 14 ay önce Seferihisar ve çevresinde içicilere, temin edicilere ve satıcılara yönelik büyük bir operasyon düzenlenmiş, operasyon sonucunda tutuklananlar ve serbest kalanlar olmuştu.

İlçede büyük infial yaratan olay neticesinde mülki amirler konunun üzerine giderken, aileler de çocukları yakın takibe aldı. Ama son zamanlarda yine bu illetin pençesine yakalanan gençlerimizin olduğunu duyuyoruz.

Geçtiğimiz günlerde bir sohbet sırasında bu konu gündeme geldiğinde, bir arkadaşımız, “Bu illete alışan gençlerimiz, genelde parçalanmış yani annesi babası ayrı olan ailelerden çıkıyor” dedi.

Ama gerçek, durumun hiç de öyle olmadığını gösteriyor. Ebeveynlerin bir arada olduğu ailelerin çocukları arasında da bu illetin yaygın olduğunu biliyoruz.

Çağın mikrobundan gençlerimizi korumak için hepimiz devlete yardımcı olmalı ve tüm gençlerimize kendi çocuğumuz gibi davranmalıyız.

Eskiler, çocukların kendilerinin veya başkalarının çocuğu olduğuna bakmaz, yanlış yapan çocuğa müdahale ederek, ”Yaptığın yanlış değil mi?” diye uyarıda bulunur, doğru yolu gösterirdi.

Ancak zamane çocuklarına artık bu tür uyarılar yapılamıyor, uyarı halinde çocuğun ailesinden ‘Sana ne” tepkisi geliyor.

Son cümlem. Ne zaman ki başkasının çocuğunu kendi çocuğumuz gibi görürüz, işte o zaman düzgün bir gençlik yetişir diye düşünüyorum.

TÜRK TURİZMİNE SEFERİHİSAR’DAN TAZE KAN

Seferihisar TEOS CLUB’ün (GÜNEŞ TURİZM SAN. İNŞ. VE TİC. AŞ) tatil köyünde başlattığı müşterilerine ilaçsız sebze sunma geleneği, Türkiye turizmine damgasını vuracağa benziyor.

Bu uygulama ile otele gelen müşteriler, tatil köyünün bahçesinde üretilecek sebze çeşitlerini kendileri toplayabilecek ve çocukları sebzenin nasıl yetiştiğini görebilecek.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Tatil köyünün önce Sığacık ve Seferihisarlılara hizmet vereceğini belirten tatil köyü sahibi ve yöneticisi Onur Soyer “Uygulamamız Türkiye’de bir ilk olacak. Umarım attığımız adım, ülkemiz turizmine katkı sağlar” dedi.

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 14:22