fbpx

Özdere ve Haldun ERTOK

Yayınlanma tarihi : 28 Şubat 2008 10:13 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 10:14

Özdere ismi duyulmadığı yıllarda bölgede Gümüldür vardı. Çok değil 15 yıl önce Özdere, Özdere olarak değil Gümüldür- Özdere olarak bilinirdi. Pek çok kişi de Özdere’yi Gümüldür’ün Mahallesi zannederdi.

26 Mart 1989 yılında Özdere belediye başkanlığı koltuğuna oturan Haldun Ertok dördüncü dönemdir koltuğunu koruyor, üstelik her seçimde rakiplerine büyük fark atarak…

Başkan Ertok’u 20 yıldır tanır ve icraatlarını imkânım olduğunca yakından takip ediyorum. Haldun Ertok’un icraatlarını yakından takip etmek biz gazeteciler için bir zevk. Çünkü Özdere’de hiçbir yolsuzluk ve olumsuzluk kokusu bulamazsınız. Başkanlığın kapısı daima açıktır. Makamına bir işçi de gelse aynı güler yüzle karşılar bir iş adamı da…

Özdere’nin, yani Haldun Ertok’un belediye meclisi toplantılarında tüm kararlar oybirliği ile alınır. Muhalefet üyelerden birisi bir karara karşı geldiğinde başkan Ertok o meclis üyesine konunun detaylarını bıkmadan usanmadan saatlerce anlatır ve o meclis üyesinin olumlu oyunu almadan meclisi kapatmaz.

Çünkü Haldun Ertok için oldu bitti kararlar almak yerine belediye meclisi toplantılarında üyelerin her kararda onayını almak onun için çok önemlidir. Çünkü Özdere Haldun Ertok’un değil Özdere “Özdere’de yaşayan herkesindir” anlayışı Özdere’yi bırakın ülkeye dünyaya duyurmasında ve Gümüldür’ün önüne geçmesinde başlıca nedenlerdendir. Başkan Ertok’un çok önem verdiği prensiplerinden diğeri de turizme verdiği önemdendir. Bugün Özdere sınırları içerisinde 50’nin üzerinde yıldızlı otel ve bir o kadar da yıldızı olmayan konaklama tesisleri hizmet vermektedir. Çünkü Özdere Belediyesi başkanıyla meclisiyle ve çalışanlarıyla Özdere halkı için hizmet verdiklerinin bilincindedir.

Özdere’ye yolunuz düştüğünde belediye binasına lütfen bir uğrayın. Kapıda ilk karşılaşacağınız görevli sizi tanısın, tanımasın güler yüzü ile “Hoş geldiniz” dedikten sonra “Yardımcı olabilirmiyim” sözü ile karşılaşacaksınız. Belediye binası ise beyaz sarayı andırır. Kapıdan girdiğinizde her bölüm için oluşturulan arşivleme düzeni ile 20 yıl önceki bir evrakı bulabilmeniz sadece 5 dakika zamanınızı alır.

Belediyeye bir dilekçe verdiğinizde önce evrak kayıt bölümüne kaydını yaptırırsınız o evrak belediyenin ilgili birimlerine her saat başı dağıtımı yapılır ve verdiğiniz dilekçenin kısa süre içerisinde cevabını alırsınız. Üstelik bu dilekçenizi 20 yıl sonra da 5 dakika içerisinde bulabilirsiniz.
Başkan Haldun Ertok’un 10 yıl önce kullandığı bir sözünü unutamıyorum… Beldemde Seferihisar’da bulunan TEOS’un dörtte biri kadar tarihi yerim olsa Özdere’yi bir o kadar daha tanıtabilme fırsatım olurdu… Ne diyelim… Tüm dileğimiz gelecek yerel seçimlerde Seferihisar’ı bir 5 yıl daha yönetebilecek Haldun Ertok gibi bir belediye başkanının seçilebilmesi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar