DOLAR

33,0975$% 0.21

EURO

36,2532% 0.55

STERLİN

43,1773£% 0.65

GRAM ALTIN

2.634,29%0,50

ÇEYREK ALTIN

4.293,00%0,76

BİTCOİN

2141582฿%1.00488

a

Panayır gibi seçim ve tuvaletler

0

BEĞENDİM

Seferihisar’da son yılların en çok katılımlı bir Sivil toplum kuruluşunun seçimi yapıldı. Ne bir kavga ne bir tartışma, gayet demokratik şekilde yapılan seçimlerde İzmir Küçükbaş Hayvan Üretici ve Yetiştirici Birliği başkanlığına Seferihisarlı işadamı Özer Türer tekrar seçildi.
977 üreticinin oy kullandığı, 12’si geçersiz olurken 965 kullanılan oy’ un 285’ini Cafer Gülpınar alırken 680 küçükbaş hayvan üreticinin oyunu alan Özer Türer tekrar birliğin başkanı seçildi.

Cafer Gülpınar bana göre hiçte küçümsenmeyecek kadar oy aldı.

Nedenmi?

Cafer Gülpınar’ın aday olacağı hiçbir basında yer almadı. Sessiz sedasız aday oldu ve hiçte küçüksemeyecek kadar oy aldı. İşte burada üretici Özer Türer’e bir mesaj verdi. Verilen bu mesajın ne olduğunu mesleki olarak bilemiyorum ama sanırım bu mesajı Özer Türer algılamış olmalı…

Konuya diğer yönden bakar isek bu dönem Özer Türer’in kazanamaması vefasızlık olurdu.

Nedeni, 4 yıl önce 25-30 üreticinin katılımı ile yapılan birlik seçimi bu kez 1500 katılım ile yapıldı, bazı üreticiler belediye kültür merkezinin doluluğundan dışarıda kaldı. Bu Özer Türer ve ekibinin başarısından olduğu bir gerçek ama üretici vefalı olduğundan bir kez daha Türer’i başkan olarak görmek istemeside gayet normal.

Ama kamuoyunda aday olduğunu bile duyulmayan Cafer Gülpınar’a üreticiler bu kadar çok oy vermeleri bence Özer Türer’i düşündüren ve araştırılması gerekilen bir unsur olmalı.

Bu konuya Yeni Haber gazetenizde haberiyle yorumuyla daha geniş yer vereceğiz.

TUVALETLER

Sığacık mahallesinde 50 kuruş olan tuvalet bir anda 1 liraya yükselmiş. Nedenini sorduğumuzda “efendim belediye tuvaletleri ihale etmiş yıllık 7 bin liraya kiralayan tüccar zarar etmemesi için 1 liraya çıkarmış…”

Benim merak ettiğim konu ne biliyor musunuz?

“Tuvaletleri ihaleye çıkaralım!” diyen belediyenin sivri zekâlısının kim olduğu…

Düşünün bir ilçe ismini yıldan yıla değil, aydan aya bırakın ülke içerisini ülke dışına duyurmaya çalışacak ama bir kişi üç dakikalık atığını kullanmak için bedeli 1 TL olacak!

Bir belediye bir çalışanını görevlendirip tertemiz tuvaletleri gelen misafirlerin hizmetine sunacak yerde bunu yapamayıp ihale ile bir tüccara ihale ediyor ise burada acizlik,  gaf ve hüsran var demektir.

İnsanların zoraki ihtiyaçlarını gidermek rant kapısı olmamalı ve bu sorun kazanç kapısı olmamalı bunun muhatabı da belediye ve belediyenin asıl görevlerinden olduğu da unutulmamalı…
mustafa@seferihisar.com

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.