Seferihisar Emlak

Seferihisar’ın Ürkmez mahallesinde görenleri ‘pes’ dedirten işgaliye olayı, bölge tarihinde görülmemiş bir başıboşluğu ortaya seriyor.
Şezlong, şemsiye ve masa işgali almış başını gidiyor, müdahale eden hiç kimse yok.
Peki, kimdir bunun mucidi?..
Kimilerine göre belediye zabıtaları. Kimine göre ise Seferihisar Belediyesi’ni yönetenler…
Gümüldür’den Urla sınırına kadar uzanan alandan birinci derecede sorumlu olanlar Seferihisar Belediyesi’ni yönetenlerdir.
Bu alanı yönetenlerin, zahmet edip sahili dolaşmaları, deniz kenarlarındaki işgalleri görme zorunluluğu vardır.
Haberimizdeki fotoğraflarda da görülebileceği gibi bu işgali önleme zorunlulukları ve sorumlulukları vardır.
Ürkmez’deki zabıtalar ne iş yapar?
Zabıtaların bu işletmelerde ne yiyip içtikleri hiç umurumda değildir ama Seferihisar Belediyesi’ni yönetenlere de sorum şudur?
Benim vatandaşlarıma ait olan parseli ne haklı parselletir ve ne hakla bu işgale seyirci kalırsınız. Deniz kenarını, sahili rantiyeye nasıl bırakırsınız?
Burada aklıma iki sözcük geliyor… Yazık, gerçekten çok yazık…
Bu nasıl bir belediye yöneticiliğidir ki millete ait kumsallar, rant adına parça parça işgal ediliyor ve sorumlular da olayı seyrediyor. Bir kez daha yazık! ============
MEHMET ORŞAHİN
Mehmet Orşahin arkadaşımız, bugünden itibaren Yeni Haber ve seferihisar.com ailesine katıldı. Orşahin bu aileye katılırken bir tek şartı vardı, “Abi ben köşemde ne yazarsam yazarım, bana kısıtlama getirmeyeceksiniz…”

Bu cümleye o kadar sevindim ki…
Bizim ailede çok yazarlarlar var. Bugüne kadar da hiçbir yazarımıza ‘Şunu yaz’ veya ‘Bunu yazma’ şeklinde bir yönlendirmemiz olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır.

Mehmet Orşahin’in Seferihisar doğumlu olduğu ve ilçemiz siyasetini yaşına göre çok iyi koklayan bir gencimiz olduğu pekçok okurumuz tarafından bilinir. Yayın ailemizin genişlemesi ile bölgemizde gelişen olaylar sizlere daha geniş ve daha kısa sürede ulaşacaktır.
Genç arkadaşımıza hoş geldiniz diyor, başarılar diliyorum.

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 17:41