Seferihisar Emlak

24 SAAT ZAMAN SINIRI OLMAYAN YENİ KÖSTEBEK YENİ YÜZÜYLE GAZETEMİZDE “SAKSIDAN HABERLER” BAŞLIĞIYLA TEKRAR GÖREVİNE BAŞLADI.

Uzun yıllar Yeni Haber ve Seferihisar.com yayın organlarından uzak kaldığım mesleğime iyi bir ücret anlaşmasıyla tekrar görev almış bulunuyorum.

Ben görünmez bir gazeteci ve yazarım. Bazen evinizin veya ofisinizin kenarında bulunan saksı çiçeğinin içerisinde, bazen pencerenizdeki perdenizin bir kenarında bazen yemek yediğiniz masanın kenarında bazen çay ve kahve partilerinizde bazen de kadınlarımızın yaptıkları altın ve para günlerinde…

Kısacası 24 saat gece gündüz demeden hep aranızda olmaya çalışacak ve görüp duyduklarımı bu köşemde okuyacaksınız.

Ben gölge adam değilim! Gölge yazar hiç değilim! Bazen kelebek olur kısa mesafelere uçar gelir, bazen de ışık olur ne kadar uzakta olursanız olunuz anında masanızın yanı başınızda olacağım…

İŞTE İLK HABERLERİM!

Bonzainin adı olmuş Jamaika. Türkçe’de okunuşu, yani bu öldürücü illeti kullananlar arasında adı ‘camaka’ olarak adlandırılıyor.
Bu illetin araştırmalarıma göre:
Sentetik yani laboratuvarda üretilen bu uyuşturucu maddelere aslında sentetik esrar denmesi kimyasal şekil benzerliğinden dolayıdır. Ancak etki açısından çok daha olumsuz ve farklı etkileri mevcuttur, esrarla benzetilmemelidir.
Ülkemizde Bonzai amblemli paketler içerisinde satılması sebebi ile BONZAİ adını almıştır.

Esrarın beyinde bağlandığı noktalara esrara göre 90 kat daha güçlü bağlanabilmektedir. Esrarın güçlü tiplerinin artık akıl hastalıkları(Psikoz) ve psikiyatrik bozukluklara neden olmaktadır.

İşte bu illet Seferihisar gençliğinde de günden güne çoğalmakta.
Geçtiğimiz haftalarda yarımada bölgesinde bir çarşıda bazı masaların kenarlarında bulunduğum sırada akşamın geç saatlerinde üç beş genç bir masaya oturdu.”Filan kişide tanesi 10 lira bilmem şu isimde 4 adet alırsa tanesini 6 Lira’dan veriyor” laflarının ardından yaşı az büyük olan kişi “Bak şu sivil polis ve bizi izliyor aman sessiz konuşalım” dedi. Diğer genç kişi “ya boş ver bizi içiciyiz satıcı değiliz der geçeriz. Polis yakalasa da savcılık nasıl olsa bizi serbest bırakır ” dedi. Bundan sonra bu gibi gençlerin masalarında her daim olacağım ve duyduklarımı devletimizin ilgili kurumlarına aktaracağım…

SAÇLARINI SIKÇA BOYATAN KART HOVARDA
Aşağıdaki hikayeyi ben birebir yaşamadım. Bu hikayeyi İzmir’de bir gazetenin fısıltı yazarı arkadaşımdan aldım ve duyduklarımı aynen aktarıyorum.
Bölgede ismi genelde iş isteyen gençleri kamu dairelerine sokmakla isim yapan yaşlı bir hovarda…
Bir dul kadın iş istemek için telefon eder ve ihtiyar hovarda “Biliyorsun bilhassa büyükşehirde bir dediğim iki olmaz! Üstelik tüm daire başkanlarıyla haftada bir yemek yer sohbet ederiz. Ben size bir iş ayarlarım” der. Genç kadına akşamın yaklaştığı saatlerde İzmir’deki bir balık lokantasında görüşmek üzere randevu verir. Genç ve güzel kadın verilen randevuya saatinde oğlan kardeşini alır birlikte gider.

Genç ve dul kadının kardeşiyle birlikte geldiğinden hoşnut olmayan ihtiyar hovarda iki kadeh viski aldıktan sonra oğlan kardeşinin tuvalete gittiğinden faydalanarak kadına “Sen işmiş bulamazsın kızım. Ben sana yalnız gelmeni istedim! Niye kardeşinle geldin?” cümleleriyle sitem eder.

Kadın yaşlı zamparanın fikrini anlar ve “Senin ne mal olduğunu duyuyordum ama duyduklarıma inanmıyordum! Seni cümle aleme rezil edeceğim! Seni gazetelerde manşet yaptırtacağım” tehditinden sonra yaşlı hovarda kadına bir kamu kurumunda çaycı olarak iş bulmak zorunda kalır.

BELEDİYENİN ALT KATINDA BİR MEMUR EVET HAYIR ANKETİ YAPIYOR

Genelde belediyeler siyasi kurumlardır. Bunun için gündüzleri bölge belediyelerin değişik masalarının kenarında görev yapmayı tercih ederim. Yine aynı düşüncem ile geçtiğimiz hafta Seferihisar Belediyesi’nin alt katında görev yapan bir memur vatandaşa soruyor: “Oyun evet mi”… Vatandaş bu cümlenin karşısında bir duraklamadan sonra soruyor, “ Niçin sordunuz“… Cevap: Kusuruma bakmayın Seferihisar’da evet çıkarsa tayinimi memleketime yaptıracağıma dair yukarılardan söz aldım da”… Hain darbe girişiminin ardından bazı FETOCU’lar Cumhuriyet meydanında selfie rekoru kırdı. Tamam anladık, ayıklanmaya çalışıyorsun da, bu çırpınışlar ters etki yaratıyor.

Göreve yeni başladım ama bölgede gece gündüz çok eskilerden beri günün 24 saati görev yapmaktayım. Bunun için patronlar yüksek maaş vererek beni tekrar göreve çağırdılar. Önümüzdeki dönem öyle yazılarımı okuyacaksınız ki, bölge yer yerinden oynayacak. Şimdilik bu kadar yeter…

Not: Bu köşe yazılarında herhangi bir soru veya soruşturma yapıldığında ilgili kurumlar bilgi edinmek istediğinde gazetemizin haber sorumlusu Mustafa Karabulut’tan bilgi alabilirler…

Son Güncelleme : 24 Mart 2017 8:10