Seferihisar Emlak

Türkiye’nin hiçbir il ve ilçesinde görülmeyecek olaylar, maalesef Seferihisar’da yaşanıyor…. 

Seferihisar Sanayi Sitesi haftalardır abluka altında…

Ana yoldan ne giriş ne çıkış imkanı var. Diğer yandan M.H. ilkokulunda kayıt sırasında öğretmenine göre 500’liradan 3 bin liraya kadar para isteniyor.

SEFERİHİSAR SANAYİ SİTESİ 

Seferihisar’ın bir sanayi sitesi var… Mobilyacıdan demirciye oto tamircisinden doğramacıya kadar onlarca esnaf burada faaliyet gösteriyor. Pardon faaliyet gösteremiyor. Çünkü haftalardır ana yoldan bu siteye giriş çıkış yapılamıyor!

Nedeni de İzmir karayolunda aylardır süründürülen asfalt çalışmaları… 

Yol yapılsın kimse karşı değil ama bu sitedeki esnafın hali ne olacak?…

Pandemi nedeniyle bir buçuk yıldır zaten zor günler geçiren esnafın hali niçin düşünülmez. Niçin bu yoldaki çalışmalar bir an önce tamamlanmaz. Sanayide işi olanlar çareyi Urla’ya, Menderes’e gitmekte buluyor. Yazık günah değil mi?

Ayrıca yol çalışmaları yapılarken bir taraftan geçiş verilemez miydi? Orasını bilemem ama ilçenin koskoca sanayi sitesine haftalardır girilememesi Türkiye’de sadece Seferihisar’da yaşanıyor sanırım…

FİDELER KURUYOR 

İlçe girişindeki kavşak belediye çalışanları tarafından temizlendi, ancak kavşaktan İzmir güzergahına giderken orta refüjdeki zakkum ve çeşitli fideler kurumak üzere… Bunları sulama işi Karayollarının mı Seferihisar Belediyesinin mi? Bu kadar ilgisizlik de sanırım sadece Seferihisar’da yaşanıyor!

Var mı aksini iddia eden?.. 

O OKULDA ÖĞRETMENE GÖRE PARA 

Yine Seferihisar’daki o okulda olanlar da sanırım Türkiye’de sadece Seferihisar’da yaşanıyordur.

Tamam…

Her ne kadar yasak olsa da velilerden koruma derneği üzerinden okul için para toplanıyor. Ama öğretmene göre rayiç belirlendiğini ilk kez duyuyorum. Fiyatlandırma öğretmenine göre 500 liradan 3 bin liraya kadar değişiyor, sadece bir öğretmen beleş….

O öğretmen niçin beleş?..

Bunu da anlamak mümkün değil. Şimdi bay okul müdürü S.S’ya soruyorum!  Bu tarifeyi hangi kriterlere göre belirlediniz? Yasalara göre olmadığı kesin de öğretmenlerin başarısına göre mi sınıfın doluluk oranına göre mi? Yoksa öğretmenin kilosuna, boyuna posuna, giyimine, kuşamına, makyajına göre mi?..

İyi ama o öğretmenin sınıfı niye beleş? 

Kısacası ilginçliklerle dolu bir konu… Sadece Seferihisar’a özgü bir dizi saçmalık…