fbpx

Seferihisar basınında kurumsallaşmaya büyük adım

Yayınlanma tarihi : 12 Nisan 2013 3:16 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 3:17

Yıllardır Seferihisar ve çevresine yayın yapan, bölgesinin sesini gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında duyurmaya çalışan seferihisar.com ve Yeni Haber gazetesi, kurucusu Karabulut ailesinin çabalarıyla bugünlere ulaştı.

Karşısına bazen siyasi, bazen ticari amaçlı rakipler çıksa da Seferihisar kamuoyu, haber ve köşe yazılarını takip etme konusundaki tercihini Karabulut ailesinin yayın organları doğrultusunda kullandı.

Bu açıdan herkese teşekkürler.

Ancak her alanda dünyada yeni bir sürece girildi. Şirketler birleşerek büyüyor, güçlerini artırıyor. Biz de Seferihisar.com ve Yeni Haber gazetesi olarak Seferihisar basını ile bütünleşerek gücümüzü artırma kararı aldık.

Seferihisar basınında emeği geçen tüm isimlerle bir araya geldik ve bölgemizin sesini, bir süre önce Seferihisar.com bünyesinde yayına başlayan Yeni Haber TV de dahil olmak üzere aynı yayın grubunda duyurma kararı aldık.

Bir araya geldiğimiz arkadaşlarla, birlikte hareketin ve çok sesliliğin, özellikle seçimlerden önce ortaya çıkan siyasi gerilimleri azaltmaya hizmet edeceği noktasında birleştik. “Seferihisar’da aynı coğrafyada yaşıyor, aynı havayı soluyor, aynı suyu içiyoruz. Öyleyse suni ayrılıklar yerine aynı çatı altında da neden birlikte hareket etmeyelim” anlayışıyla adımımızı attık.

Bu hareketimizle hiçbir siyasi parti, grup veya kişinin karşısında olmadığımız gibi hiçbir siyasi parti, grup veya kişinin yanında da değiliz.  Biz basınız. Gördüğümüzü, duyduğumuz doğruları gündeme taşırız. Köşe yazarı olarak da düşüncelerimizi özgürce açıklarız.

Güç birliği yaptığımız isimler arasında şimdilik bölgemiz gazeteciliğinde her zaman etkili olan Evrim Ataman, Mehmet Orşahin ve Tahsin Danışman  yer alıyor. Önümüzdeki süreçte bu isimlere yenileri eklenecek ve bu arkadaşlarımızla bir araya gelerek ‘birliktelik adımını’ atacağız.  En büyük desteği de Seferihisar halkından ve Seferihisar’a gönül veren tüm okurlarımızdan alacağımıza inanıyoruz.

mustafakarabulutyenihaber@gmail.com

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar