Seferihisar Emlak

On beş aydır görevde olan Seferihisar CHP örgütünün atanmış İsmail Yetişkin’in başkanlığındaki yönetim kurulu, yerel seçimlerde canla başla çalıştı ve Tunç Soyer’in başkanlık koltuğuna oturmasında önemli pay sahibi oldu.
Yerel seçimlerden sonra partinin ilçe yönetim kurulunda görev yapan bazı üyelerin belediyede görev almaları ve parti yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmemeleri etik kurallara uyulmadığı gerekçesiyle tepkiye neden olmuştu.

Ama şimdi, bu başarılı ilçe teşkilatı, yapılacak kongrede on gün sonra yerini seçilmiş yeni yönetime bırakacak.

İsmail Yetişkin’in belediye ve parti yönetimi arasında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle kalp spazmı geçirmesinin ardından, ailesi Yetişkin’in siyaseti bırakmasını istiyor.

Konuştuğum İsmail Yetişkin bu konuda, “Hayır öyle bir şey yok. Ben adayım!” dedi, ancak ses tonu beni hiç tatmin etmedi…

İsmail Yetişkin aday olmazsa CHP İlçe örgütü ilçe başkanlığına ve yönetim kuruluna kim veya kimler seçilecek? Yeni örgüt yönetimi yine eski yönetim kurulu üyeleri gibi belediye ve parti örgütü ile iç içe mi olacak? Cevap bekleyen en önemli soru işte burada yatıyor…

Benim izlenimime göre İsmail Yetişkin ilçe başkanlığına aday olmayacak ama yerine kimin başkan olacağı da henüz netleşmiş değil. Temennim yeni ismin partiyi birleştirecek ve her kesimden kabul görecek bir isim olmasıdır. Daha önemlisi de yeni seçilecek ilçe başkanı ve yönetiminin mahalle ve köylerdeki danışma kurulları ve belediye ile düzgün, etik kurallara uygun çalışma ortamı sağlamasıdır…

TUNÇ SOYER VE KONUMU

Bu arada CHP ilçe örgütünün belediye başkanı ile uyumsuz bir şekilde seçime gittiği de gözden kaçırılmamalı…

Aslında bunun vebali ilçe yönetiminin değil… Başkan Tunç Soyer’in uyguladığı partilerüstü siyaset, partideki taşları da yerinden oynattı. Yerel seçimlerden sonra CHP örgütünün danışma kurulu pasivize edildi, partinin gençlik ve kadın kolları bir kenara bırakıldı.

Seferihisar CHP örgütünün ileri gelenlerine sormak istiyorum! Yarın ”CHP kadın ve gençlik kollarını bir araya getirelim” diye karar alınsa, belediye çalışanları dışında böyle bir toplantıya kaç kişi gelir? İsterseniz bir deneyin!

ÇALIŞ, NİŞANCI VE SOYER’İN TABANI
Tunç Soyer yönetimi devralalı on aya yaklaştı, yaklaşıyor. Soyer’in seçimlerden sonra sergilediği partiler ve kişiler üstü siyasetin ve “Benim taraftarım zaten benim. Önemli olan karşı tarafı kazanmak” politikası uygulaması iyi irdelenmeli.. Bu siyaset karşı taraftan kaç kişi getirdi? Kendi partisinden kaç kişiyi küstürdü.

Yarın seçim olsa ve Etem Çalış, Hamit Nişancı ve Tunç Soyer üçlüsü seçimlere girmiş olsa, kişisel olarak Etem Çalış iki bin, Hamit Nişancı dört bin, Tunç Soyer beş yüz oy alır.

Bunun nedeni Tunç Soyer’in kendi taraftarına ve parti örgütüne sahip çıkmaması ve tabanını refüze etmesidir. Bu kanı benim değil, parti tabanının görüşüdür.

İşte bu ortamda yeni seçilecek CHP ilçe başkanı ve örgütüne çok iş düşmektedir. Yeni yönetim, önce partisini, oy verenlerini ve halkı kucaklamalı, yerel seçimlerden sonra tabanda oluşan tahribatı önleyebilecek kadar güçlü olmalıdır..

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 17:16