Seferihisar Emlak

Hüseyin Ercan’ın tek aday olarak girdiği ve başkan seçildiği CHP’nin Seferihisar İlçe Kongresi ilk saatlerde sönük başladı. Bu sönüklük belki de Hüseyin Ercan’ın tek aday olmasından kaynaklanıyordu.
İlerleyen saatlerde İzmir milletvekilleri ve diğer konukların salona gelmesiyle genel kurul hareketlendi.
Konuşmacılar arasında en çok alkış alan İzmir Milletvekili Musa Çam ve Mehmet Ali Susam oldu.

Milletvekili Çam’ın yargının adil olmadığı yönündeki ifadelerinin yer aldığı konuşması ve Mustafa Balbay’ın kongreye gönderliğe mektup en çok alkışı alırken, Susam’ın Belediye Başkanı Tunç Soyer’i öven konuşması da ayakta alkışlandı.

Milletvekili Susam, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başarısından söz etti. Susam, “ İşte Türkiye’ye örnek Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanımız. Milyonlarca lira borçla belediyeyi devraldı ama hiçbir zaman borçlardan yakınmadı. Seferihisar’ın üreticisiyle, işçisiyle,  genciyle el ele verdi modern bir Seferihisar yarattı. İstanbul’da, Ankara’da sıkça Seferihisar’ın ismini duyuyorum. Ben Seferihisar’a yerleşeceğim diyen çok sayıda insanlarla karşılaşıyorum ve bundan onur duyuyorum” dedi. Bu sözler salondaki konuklar tarafından ayakta alkışladı.

EN DÜŞÜK KATILIMLI KONGRE:

CHP’nin kongre salonunda 26 yaşından küçük katılımcı neredeyse yok gibiydi. Bu görüntü zihinlerde, Seferihisar’da CHP gençliği nerede? sorusunu yarattı. Tunç Soyer yönetimi, işbaşına geldiği günden bu güne kadar yüzün üzerinde kişiyi belediyede işe almıştı. Salondakiler, ister istemez. “Bu gençler nerede? Aileleri nerede?” diye düşündü.

Kongre devam ederken Belediye Başkan Yardımcısı Nilgün Durmazer bir ara kongre salonuna geldi, ancak yanında belediyeden de partiden de kimse yoktu. Görüntü sanki CHP teşkilatının kendisine boykot uyguladığı izlenimi veriyordu. Bunun nedeni atanarak göreve gelen Başkan Yardımcısı Durmazer’in partili çalışanları makamında azarlaması, eski yönetimin çalışanlarını da kayırması olarak yorumlandı. Bu yorumlar arasında kongreye katılımın azlığı da irdelendi.

Görünen o ki,  yeni yönetimin işi zor olacak. 6 ay öne alınacağı söylenen yerel seçimlerde CHP’li gençleri ve partilileri meydanlara çekmek için büyük çaba gerekecek. Başkan Tunç Soyer ve yeni yönetimin bu konuyu şimdiden masaya yatırması gerekiyor.

LİSTEYİ DELDİ GEÇTİ
Kongrenin ilginç konulardan birisi de İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Şenel’in il delege listesini delmesiydi.

Aday olmasına rağmen salonda bulunmayan Belediye Meclisi Üyesi Osman Ürkmez’in ismini silen delegeler, 62 oyla Şenel’i delege seçti.

Mehmet Şenel’in, “Siyasette kazanımlar çalışmayla olur. Osman Ürkmez aday ama kendisi yok. Ben 24 saat değil, yıllardır siyasette çalışmanın kazanımlarımı elde ediyorum” açıklaması alkışlanacak bir cümleydi.

CHP’Yİ SEFERİHİSAR’DA SEÇİMLERE GÖTÜRECEK HÜSEYİN ERCAN’IN LİSTESİ:
Başkan ve Asil üyeler:
Başkan: Hüseyin Ercan
Üyeler:
Varol Akdoğan, Güven Akgün, Seyyide Alkan,  Maide Erel, Hakkı Eskicioğlu, Yusuf Fidan, Ferhan Girgin, Tayfun İlhan, Duygu Sergin, Muarrem Şahbaz, Mehmet Özdem ve İsmail Yetişkin.
İL DELEGELERİ:
Tunç Soyer, Hüseyin Ercan, Y.Vehbi Tarhan, Koray Acaroğlu ve Mehmet Şenel.

Son Güncelleme : 12 Haziran 2018 21:27