fbpx

Seferihisar CHP’de Yine Ayak Oyunları…

Yayınlanma tarihi : 08 Ocak 2010 5:17 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 5:17

Seferihisar CHP ilçe başkanı ve yönetimi seçimlerine bir haftadan az bir süre kala yine her zaman olduğu gibi parti delegeleri arasında Ürkmez’den Ulamış’a kadar ayak oyunları gözle görülür düzeyde…

Her akşam ayrı bölgelerdeki evlerde veya restoranlarda küme küme insanlar bir araya geliyor kimi delegelere iş sözü veriliyor kimi delegelere yönetim kurulu üyeliği…

Ne için… İlçe başkanlığına veya yönetim kuruluna seçilebilmek için. Bir bakkalda veya restoranda dört kişi oturmuş beşinci delege yanlarına gittiğinde hemen konu değiştiriliyor ve yarın hava nasıl olacak sohbetine geçiliyor.

Neden? Çünkü yanlarına gelen beşinci kişinin alnında enayi yazdığını görüyor o dört akıllı kişiler…

Şu an resmen adaylığını açıklayan tek isim var Yusuf Vehbi Tarhan. Fısıltıda seçimlere iki gün kala iki adayın daha çıkacağı duyuluyor, zaten bu düşünce ile bu kulis çalışmaları yapılıyor.

Peki, ben gerçekten çok merak ediyorum! Niçin perde arkasında tiyatro oyunu sergileniyor? Niçin perdeleri açıp tüm CHP’liler ve delegelerin önünde sergilenmiyor bu oyunlar?..

Yiğitçe tüm delegeleri belediye kültür merkezine davet edin ve kim aday olacaksa yönetim kurulu adayları ile birlikte adaylığınızı açıklayın! Seçimlerde kim kazanırsa kazansın kaybeden kazanan tarafı tebrik edip kucaklasın! Ama olmaaaz, mutlaka ayak oyunları ile seçimler kazanılsın ki seçilmişliğin tadına varılsın!!

Çarşaf Liste!!!

Ben şimdiden görür gibiyim adaylar çarşaf listelerle seçime gedecekler. Niçin çarşaf liste? Her delegeye birer mavi boncuk dağıtacaklar da onun için!! Peki, seçimlerden sonra ne olacak? Yine iç çekişme yine ikili, üçlü hatta dörtlü muhalefet…

Niçin tüm delegeleri bir araya getirip yiğitçe ilçe başkan ve yönetim kurulu adaylarını açıklamayacaklar? Cumhuriyet Halk Partililerin geleneğinde olduğu için!

Bu konuda sağ partilere her zaman hayran kalırım! Seçimlere üç aday girer seçim günü ikisi çekilir bir adayın etrafında adeta yumruk olurlar.

Bugünlerde kimlere Seferihisar belediyesine, yetmedi büyükşehir belediyesine bazı delegelere iş sözü verildiğini ve bu sözleri verirken Aziz Kocaoğlu ve Tunç Soyer’inde haberi olduğu yalanları söylendiğini duyar gibiyim.

Burada aklıma gelmişken hatırlatmadan geçmeyeceğim. Tunç Soyer aday olduğu ve kapı, kapı dolaştığı günlerde hiçbir vatandaşa iş sözü vermemiştir! Aksini iddia eden varsa lütfen karşıma çıksın!

Bunun için Tunç Soyer iş isteyenler karşısında dik durabiliyor.

O veya bu, Ocak 16 saat 20.00 sıralarında seçilen seçilecek! Peki seçimlerden sonra söz verdikleri insanların yüzlerine nasıl bakabilecekler? Veya çarşaf liste ile seçime girdiniz bazılarına “Seni yönetim kuruluna yazdık” dediniz. Pazartesi günü o insanların yüzlerine nasıl bakacaksınız?

Benim nacizhane önerim şudur! Kazanırsanızda yiğitçe kazanın, kaybederseniz de yiğitçe kaybedin. Ama alnınız açık göğsünüz dik olsun ve seçimlerden sonra kim kazanırsa kazansın veya kim kaybederse kaybetsin önemli olmamalı! Önemli olan hep birlikte Cumhuriyet Halk Partisini yarınlara en iyi şekilde taşımak olmalı.

Aksi halde dün ne ise yarınlarda aynı olacaktır!!!

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar