DOLAR

33,0413$% 0.65

EURO

36,0249% 0.4

STERLİN

42,9931£% 1.08

GRAM ALTIN

2.559,20%0,41

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

BİTCOİN

1985869฿%2.21221

a

Seferihisar CHP’nin son yolcuları ve Belediyenin Estetik Kurulu.

0

BEĞENDİM

Yazımın başlığını niçin “CHP’nin son yolculuğu” koydum? Çünkü önümüzdeki yerel seçimler ülkemizin gidişatını kökten ilgilendiriyor…

Ben ülke genelini yazacak değilim, hepiniz zaten takip ediyorsunuz, mecburen! Ben konuya Seferihisar tarafından bakacağım…

CHP’nin mevcut Seferihisar ilçe teşkilatı yine iş başına gelir de aynı tutum ve davranışlar içerisinde olurlar ise;  önümüzdeki seçimlerin CHP açısından hüsran olacağını düşünüyorum…

Bunu ülke geneline oranladığınızda bir facianın söz konusu olduğunu göreceksiniz. “Bir zamanlar CHP diye bir parti vardı” sözünü duymak istemiyorsak, yerelden, tepeye kadar tedbirler düşünülmeli…

Seferihisar’ın sadece çarşı merkezli ilçe teşkilatı  ülke çapında yaygın bir ataletin buradaki örneğidir! Yani durum işte burada, Seferihisar’da  gördüğünüz, ilçe teşkilatından ibarettir. Yani, bu teşkilatın ataleti, CHP’yi kapsayan bir kanserli urdur!

DOST ACI SÖYLER!

Ben CHP adına eleştiriler yazıları yazınca “Yine Karabulut partimizin aleyhine yazmış!” diye söylenenler oluyor!

Bakın sevgili dostlar!

Geçtiğimiz delege seçimlerinde kendinize oy verecek adamları listeye sokabilmek için bin bir entikalar ürettiniz ve sonunda buna muvaffak oldunuz!  Veee; kendinizi ilçe başkanlığına ve yönetimine seçtirdiniz!

Peki, şu an Seferihisar’da nüfus arttı. İlçeye kalıcı olarak göç edenlerin sayısı hayli fazla…

Bunların çoğu CHPli… 

Soruyorum, ilçe yönetiminde yeni Seferihisarlılardan kaç isim var?

Delege seçimlerini yaptınız ve yine soruyorum; İlçemize yerleşen kaç yeni ismi listeye aldınız?

Niçin çarşaf liste yapmadınız da her zamanki gibi tek liste olarak delegeleri seçtirdiniz?

Neyse, bunlar geride kaldı! Geçelim!

ÖZLEDİĞİMİZ İLÇE BAŞKAN VE YÖNETİMİ NASIL OLMALI?

CHP’nin İlçe Başkanı belediyenin  olanaklarından yararlanmamalı. Ne demek istediğimi umarım anlamışlardır…  Partinin ilçe başkanı ve yönetimi giyim kuşamına dikkat etmeli ve nerede ne konuşulacağını çok iyi bilmeli! En önemlisi toplumun her kesimiyle barışık olmalı ve herkesi kucaklayabilmeli.

Şu cümlemi çok iyi dinleyin ve çok iyi irdeleyin!

Son yıllarda CHP ilçe teşkilatı Tunç Soyer olmasa bir kartopu gibi eridikçe eriyecek!

Teşkilatı ayakta tutan Başkan Soyer ve Neptün Soyer…

Buna itirazı olan varsa, yanılıyor demektir! Gerçekçi olun!

Siz üç beş çarşı gurubu belki de istediğinizi yeni yönetime seçer veya seçtirebilir siniz, ancak şunu çok iyi bilmenizi isterim ki çarşı gurubunun tabanı da yok kanatları da yok!

Partililer sadece CHP ve Tunç Soyer’in yüzü suyu hürmetine   bu partiye kol kanat germeye çalışıyorlar ama nereye kadar?

CHP’NİN MEVCUT İLÇE TEŞKİLATINA SORUYORUM!

İlçe başkan ve teşkilatınızdan her hangi biriniz kaç ay veya yıldır Seferihisar’ın dört bir yanını gezdi ve yeni konutlaşmayı gördü? En önemlisi İlçeye yeni gelen insanlarla tanışıp sohbet ettiniz mi biraderler?

Seferihisar büyüdü beyler büyüdü…

Seferihisar ve çevresinden son yıllarda her yıl yüzlerce konut satılıyor ve konutlarını alan insanlar burada ikamet ediyor!

Peki, soruyorum?

Bu insanların çoğunu  Tunç Soyer veya Neptün Soyer tanıyor ama, CHP ilçe başkanı ve teşkilatının ilişkileri ne alemde?

Söyliyeyim mi? Umurlarında bile değil!

Bu konuda son cümlem!

Çarşının gelenek olmuş ayak oyunlarıyla tekrar seçilebilirsiniz amma, Atatürk’ün kurduğu bu partiye zarar veriyor olduğunuzu bilin!

Bu bir ağabey nasihati olsun

AYAK OYUNLARIYLA İLÇE YÖNETİME SEÇİLENLERİN SON YOLCULUKLARI!

Türkiye genelinde diğer ilçe başkanları veya ilçe yönetim kurulları nasıl seçilir veya seçimlerde bin bir entrika olup olmadığını bilemiyorum. Ancak Seferihisar CHP’de geçtiğimiz ilçe yönetimi seçimlerinde delege seçimlerinde neler yaşandığını hep birlikte gördük ve sayfalarımıza taşıdık! Son, yani önceki gün yapılan delege seçimlerinden pek çok CHP’li  üyelerin  haberi bile olmadığını söylesem buna ne İzmir il yönetimi ne de genel merkezin inanacağını sanmıyorum!

Ancak bu gerçek! Niçin partililerin çoğuna haber verilmedi?

Maalesef delege seçimleri yapılacağı gün ne yerel basına bildirildi,  ne de üyelere…

Bu teknoloji çağında su içmekten kolaysa bu iş; bir art niyet aramak haksızlık mı olur?

Şu an Seferihisar’da hangi CHP’liyle konuşsan (Çarşıdakiler hariç) hiçbir partili memnun değil.

DELEGE SEÇİMLERİNE NEŞTER VURULACAK!

Seferihisar’da yaşananlar ülkemizin pek çok bölgelerinde de yaşanıyor olacak ki genel merkez kaynaklı milletvekillerinden nihayet CHP adına flaş bir açıklama geldi…

Milletvekili Atilla Sertel,  “Bir daha delege seçimleri yapılmamalı. İl ve ilçe başkan ve teşkilatları üyeler tarafından seçilmeli” diyor!

Böylece hem parti bölünüp parçalanmayacak hem de bu makamlara layık olan yöneticiler seçilecek!

İşte bu nedenle yazı başlığını “CHP’nin son yolcuları” başlığını koydum…

BELEDİYENİN ESTETİK(…) KURULU

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer bilirim ki; sistemin en iyi şekilde yürümesi için ne paradan kısar ne de zamanından! İşte bu amaç ile geçtiğimiz yıllarda ilçede inşaatların estetiğinden şikâyet ve eleştiriler gelince belediye bünyesine  estetik kurul adı altında bir oluşum meydana getirildi.

Amaç, imar müdürlüğü yapı projelerini bu kuruldan onay verildikten sonra söz konusu projelere imar müdürlüğü tarafından inşaat ruhsatı verilmesi…

Her şey çok iyi ama galiba ya bu kurula seçilen isimlerde ya da bu isimleri bu kurula getirilen isimlerde bir hata var! Veya bu kurulun önerdiği estetiğe uyulmamasından mı bilinemez ama ilçede ucube yapılar mantar gibi çıkıyor! Bana gösterin, “Estetik kurulu şu binayı düzeltti” deyin!

Önümüzdeki sayılarda bu konuda çok daha geniş bir araştırma yapacağız…

Siz şimdilik Nazi kamplarına benzeyen, estetikle hiç ilgilisi olmayan ve yaşlıların barındırılması beklenen binalar topluluğuna bakın!  Burayı Nazi filmlerine kiraya verirseniz turistik kazanç bile sağlarsınız ama, estetik lafını ağzınıza almayın lütfen! Kısacası Tunç Soyer yönetimi bu kurulu tekrar gözden geçirmesi gerektiğine inanıyorum…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (1)
  • “CHP’nin İlçe Başkanı belediyenin olanaklarından yararlanmamalı. Ne demek istediğimi umarım anlamışlardır… Partinin ilçe başkanı ve yönetimi giyim kuşamına dikkat etmeli ve nerede ne konuşulacağını çok iyi bilmeli! En önemlisi toplumun her kesimiyle barışık olmalı ve herkesi kucaklayabilmeli.” Doğru kelimeler ile doğru tanımlama sayın Karabulut…. Estetik kurulumu??? çirkinleştirme kurulumu??? tartışılır ilçede yapılaşma içler acısı durumda…. Şu an ilçe yönetiminde ve belediyede etkin olan herkes Seferihisar belediyesinin olanaklarından Seferihisar’ı sağa sağa yararlanıyor… Bir hafta süren sözüm ona barış konserlerine Belediye Başkan yardımcısı kendi özel aracı ile gelebilecekken belediyenin aracı ile evinden alınıyor, halkın ödediği vergiler ile yakıtı alınan, vergisi ödenen, bakımı yapılan Seferihisar Belediyesine ait resmi araçlar mesaiden sonra belediye başkan yardımcısının evine hizmet veriyor…… Ve bunun gibi nice nice niceleri… Yazınızın bir tek “Teşkilatı ayakta tutan Başkan Soyer ve Neptün Soyer…” Bu ilçede Neptün Soyer ve Tunç Soyer’in adı dahi bilinmezken Cumhuriyet Halk Partisi için, Atatürk için, Demokrasi için çıkarsız, umarsız çalışmış, emek vermiş nice insanlar teşkilat dışı bırakıldı…. Tunç Soyer’in Seferihisar’da belediye başkanlığı sona erdikten sonra ne Neptün Soyer ne de Tunç Soyer Seferihisar’ı umursamayacaklar….. Kaleminize, yüreğinize sağlık Mustafa Bey…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.