fbpx

Seferihisar’da AK Parti ve CHP

Yayınlanma tarihi : 04 Kasım 2013 3:01 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 3:02

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ümit Cingöz, geçtiğimiz hafta görevinden istifa ederek belediye başkan aday adaylığı müracaatında bulundu. AK Parti’de Ümit Cingöz ile birlikte Mustafa Ulu da aday adaylığı başvurusu yaptı. Ancak kulislerde Ulu’nun vakti geldiğinde Ümit Cingöz lehine adaylıktan çekileceği fısıldanıyor.

Bu durumda partinin adayının Ümit Cingöz olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ümit Cingöz’ün geçtiğimiz hafta kullandığı, “Seferihisar siyasetinde hiçbir şey bugünkü gibi olmayacak” cümlesinden yola çıkılarak da AK Parti aday adayının, CHP’ye, özellikle de belediyeye yönelik eleştirilerini yoğunlaştırması bekleniyor. Yine siyaset kulislerinde Cingöz’ün, CHP’yi Belediye Başkanı Tunç Soyer’in halktan kopukluğu, ardı arkası kesilmeyen yurtdışı gezileri, belediyenin başıboş yönetilmesi,  seçim öncesi verdiği vaatleri yerine getirmemesi ve belediye şirketi gibi konular üzerinden vuracağı konuşuluyor.

AK Parti’de bunlar olup biterken CHP ne yapıyor?

İşte merak edilen ve cevap bekleyen sorular da CHP cephesinde…

Yerel seçimlere 4 ay gibi bir süre kalmasına rağmen Seferihisar CHP’de tüm gözler Başkan Tunç Soyer’e bakıyor. Tunç Soyer belediye başkanlığına yeniden aday olacak mı,olmayacak mı? İşte bu sorunun cevabı henüz bulanık.

Bunun nedeni de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı için uğraş veren Soyer’in anketlerde aradığını bulamaması.  Yaklaşık bir aydır da siyaset üzerine bir cümle konuşmaması…

Bu arada AK Parti’den aday adayı olacağı konuşulan Belediye eski Başkanı Hamit Nişancı’nın bu partiden aday adaylığı için müracaatta bulunmaması, gözlerin CHP’ye çevrilmesine yol açtı.

Çarşı kulislerine daha doğrusu fısıltı gazetesinin manşetine göre Nişancı bu kez CHP’ye geçecekmiş. Bu iddiayı daha da ileri götürenler der ki, “Tunç Soyer, CHP Genel Merkezi’nde görev alacak. Belediye başkan adayı olarak da daha önceden anlaştığı Hamit Nişancı’yı Genel Merkez’e önerecek”. Böyle bir iddia, derelerin tersine akması gibi eşyanın tabiatına aykırı bir durum gibi görünse de sonuçta siyaset bu… Geceden sabaha her an dengeler değişebilir.Anlaşılan o ki önümüzdeki 4 ay hareketli günlere gebe…

Bekleyip sonucu hep birlikte göreceğiz.

Mustafa Ulu’dan açıklama:

Yazımın ilk paragrafında “AK Parti’de Ümit Cingöz ile birlikte Mustafa Ulu da aday adaylığı başvurusu yaptı. Ancak kulislerde Ulu’nun vakti geldiğinde Ümit Cingöz lehine adaylıktan çekileceği fısıldanıyor” cümlesine tepki gözteren AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı, aynı zamanda Karadenizliler Derneği Başkanı Mustafa Ulu “ben adaylığımın sonuna kadar arkasındayım, ancak genel merkezimiz hangi aday arkadaşımızı aday gözterirse o arkadaşımızın arkasında hep beraber duracağız” dedi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar