Seferihisar Emlak

Seferihisar’daki bizim CeHaPe İlçe Örgütü, dün belediye başkan aday adaylarını 4 eksik ile bir araya getirerek birlik ve beraberlik fotoğrafı verdi. Hani demiştik ya 3,5 parça diye, işte bu eleştiri üzerine, “Bak biz tek fotoğraf karesindeyiz!” demek istediler.

Ben bu fotoğrafı belediye başkan aday adaylarından ziyade belediye başkanı ve belediye meclisi adaylarının isimleri resmen açıklandıktan sonra görmek isterdim.

Bu fotoğrafı analiz ettiğimde; “Biz Seferihisar İlçe Örgütü olarak belediye başkan aday adaylarının ve Tunç Soyer’in büyükşehir aday adaylığının arkasındayız’’ mesajını tam olarak göremediğimi ifade etmeliyim.

Dedim ya ilçe örgütü neredeeee, Seferihisar ilçe örgütü aklı nerede?….

Bizim CeHaPe İlçe Örgütü öğleye doğru bir araya geliyor! Kek ve çay partisinden sonra çok bilen biri ortaya bir laf atıyor, ”Arkadaşlar bu gün şu işi yapalım” diyor, diğerleri “Çok güzel fikir” diyerek harekete geçiyor.

Anladığım kadarıyla bu fotoğraf da böyle bir zorlamanın ürünü olmuş ki sen ben bizim oğlan bizim kız olarak objektif karşısına geçilmiş…

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NDE NİŞANCI KONUĞUMUZ!

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü ya, o gün Murat Kesici gibi dostlarımız günümüzü kutladı, ziyaretimize geldi, bazı kadirşinas arkadaşlarımız ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri telefon etti, çiçek gönderdi. Anaokulu minikleri bile bizzat ofisimizi ziyaret edip heyecanımızı paylaştı.

Basın vefalılarından birisi de Cumhur İttifakı adayı Hamit Nişancı idi. Nişancı bizzat ofisimize gelerek günümüzü kutladı.

Tabi Nişancı ofisimize ziyarete geldi ya bizim Tevfik Hocam bırakır mı? Hemen kalemi eline aldı röportaja başladı. Röportajın tam metnini gazetemiz Yeni Haber ve Seferihisar.com yayın organlarımızda okuyacaksınız. Konumuz bu değil. Asıl hoşuma giden cümle ne oldu biliyor musunuz?

Tevfik Hocam (Tortamış) Nişancı’ya soruyor!

‘’Hamit Bey, kalemi elimden bırakarak soruyorum! Sen belediye başkanı iken etrafında çok sayıda söz hakkı olan insan vardı ve halk bu insanları aşıp size dertlerini anlatamıyordu! Tekrar belediye başkanı seçilirseniz, bu gibi insanlar, (Aslında Tevfik Hocam, yalama, yalaka takımı demek istiyordu) yine etrafınızda olacak mı?”

Bu cümleye Nişancı ne cevap verse beğenirsiniz?

Hayır Tevfk Hocam, ben o tip insanları Tunç Soyer’in etrafına gönderdim! Benim etrafımda bundan böyle o tip insanlar olmayacak!

Nasıl cevap?

Şu an Tunç Soyer’in etrafındaki isimlerin çoğu, zamanında Hamit Nişancı’nın etrafında dolaşan isimler…

Hatta Seferihisar Ce Ha Pe’nin bugünkü ilçe başkanı da Hamit Nişancı’nın belediye meclisi üyesi adayı değil miydi?

BİR MAKAMA TIRNAKLARIYLA GELMİYORSANIZ BEYHUDE!

İster iş hayatında ister siyasette olun…

Zamanla zirveye geldiyseniz hele hele o zirveye alın teriyle değil de asansörle çıktıysanız veya birileri sizi arkasına alıp da yukarılara sürüklediyse o makamın kıymetini asla bilemezsiniz.

Seferihisar Ce Ha Pe örgütü yönetimindekiler de o makama tırnaklarıyla gelmedikleri için bulundukları yerin kıymetini bilemezler. 31 Mart’tan sonra da geldikleri gibi oralardan giderler.

Sevgili okurlarım!

Bu son cümleyi ne için yazdım biliyor musunuz?

Nedenini belediye dışında yapacağımız canlı yayında veya önümüzdeki köşe yazımda açıklayacağım…

Şimdilik bu kadar….