Seferihisar Emlak

Bisiklet veya motosikletle seyretmek ise neredeyse imkansız…

Belediye başkanından da büyükşehirden de herhangi bir açıklama gelmiyor!

Niye?

Niçin?

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise galiba 24 Haziran’da Seferihisar’dan CHP’ye çok oy çıkmasın diye bir süre daha bu rezalete el atmayacak.

Seferihisar’da doğalgaz altyapısına yönelik çalışmaların başlatılma tarihi ise hayli manidar! Ne hikmetse yıllarca durmuşlar ve seçime iki ay kala her yeri delik deşik ediyorlar…

 Sivil toplum kuruluşlarından ise çıt yok…

Halkın gözünde ilçe sorunlarına  ilgisiz olduğu için yok hükmünde olan CHP ilçe teşkilatı, özellikle de ilçe başkanı, bu gibi sorunlara müdahil olmadığı ve sorun çözme gibi bir niyet taşımadığı için şehir sahipsiz.

İyi ama Seferihisar’ın medarı iftarı olan bir Kent Konseyi var! Bu kuruluş da henüz kış uykusundan uyanamadı. Kendilerinden bir ses çıkmıyor?…

Ya, diğer STK’lar…

Sahi nerede bu kuruluşlar?

Herhangi bir etkinlik olduğunda protokolde yerlerini alan, kendi sorunları olduğunda bir araya gelip basın açıklaması yapan bu arkadaşlar da suskun. Seferihisar bu haldeyken bu kitlelerden niçin ses çıkmadığını anlamak mümkün değil.

Seferihisar’ın cadde ve sokakları bombalanmış Halep sokakları gibi toz duman içindeyken, araç sahipleri haftada bir ön düzen ve alt takım ayarı için tamircilere, servislere koşarken bu sahipsizliğe şaşırmamak elde değil.

Sakin kent sahipsiz gibi bir görüntü veriyor.

Hakikaten inanmak çok zor.

Tamam, şu kanal döşeniyor, bu hat döşeniyor!

Bunları anladık da altyapısı biten cadde ve sokaklardan çıkan taşların aynı yere gelişi güzel döşenmesini, yetkililerin de bunları seyretmesinin nedenini bir türlü anlayamıyoruz.

Bu yolların bazı bölümlerini yaya olarak geçebilmek için adeta cambazlık yapmak gerekiyor.

İlçe kaymakamlığı da bu konuya el atmıyor?

Halbuki kaymakamlığın temsilcisi olduğu devletin yaptırım gücü her kuruluşun üzerinde!

Daha sonrasını düşünerek bu rezalete bir süreliğine katlanalım ama Allah aşkına bir yetkili de ortaya çıkıp, ‘’Sayın ilçe halkı,  çalışmalar şu tarihte bitecek. Sonuç çektiğimiz çileye diyecek’’ desin.