fbpx

Seferihisar’ı yönetenler ve Seferihisar basını

Yayınlanma tarihi : 21 Ekim 2010 5:40 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 5:41

Her şey 11 Eylül günü AK Parti çelenginin ayağının kırıklığı nedeniyle bu partimizin yöneticilerinin Atatürk büstüne çelenk koyamamaları ile başlamıştı.

İktidar partisinin İlçe Başkanı Ümit Cingöz’e sormuştum “Sevgili başkan çiçekçiye acilen bir çelenk yaptırıp koyamaz mıydınız?” Başkan Cingöz’ün de samimiyetiyle kullandığı cümle şuydu! “Çok haklısınız, ancak böyle bir şey aklımızın ucundan bile geçmedi, çünkü alışmışız mevcut çelengimizi koyup almaya..”

11 Eylül’ün ertesi günü referandum vardı ve gazeteciliğin etik kurallarını göz önüne alarak bu haberi referandum sonuçları açıklandıktan sonra haber sitemize koymuş ve “Cumhuriyet Bayramı’nda Atatürk büstüne gerçek çiçeklerle donatılmış çelenk koyar mısınız ve aynı günün akşamında ücretini karşılayıp referandum akşamındaki gibi maytap patlatır mısınız?” demiştim..

Başkan Cingöz her iki fikrimize de içtenlikle, “Tabi ki, neden olmasın” diyerek katılmıştı.

İşte bu düşünceden yola çıkarak “Cumhuriyet Bayramı’nda Atatürk büstünü gerçek çiçeklerden yapılmış çelenklerle süsleyelim” kampanyası başlatmıştık..

Önce Kaymakam Şakir Erden (mevzuatımız uygunsa) cümlesiyle bu düşünceye destek verdi. Ardından Tabur Komutanımız Süreyya Doğan, Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve diğer siyasi parti ilçe başkanları kampanyaya olumlu yaklaştı.

Bu olay sadece Cumhuriyet Bayramı ile kısıtlı kalmamalı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da aynı olmalı.
AK Parti ilçe Başkanı Ümit Cingöz’ün de, “Çok iyi düşünmüşsünüz! Sanki bir prosedürü yerine getiriyor gibi bazısı yıllar önce yapılmış, paslanmış çelenkler amacına hizmet etmiyor” cümlesi de güzel bir saptama oldu. İşte bu cümleden yola çıktık ve Seferihisar’ı yönetenler de olayı sahiplendi.

İşte burada bir cümle geliyor insanın aklına “İyi ki Türkiye’de yaşıyoruz ve iyi ki Seferihisarlıyız”

Devletimiz, hükümetimiz, belediye yönetimi ve tüm siyasi partilerimiz Seferihisar için masaya aynı anda yumruk vurunca hoş şeyler oluyor.

GAZETECİLER DE BİR ARADA

Yukarıdaki cümleler ışığında Seferihisarlı gazeteciler de 25 yıllık yayın hayatı olan Yeni Haber çatısı altında toplandı..

Yeni Haber ailesine ilk katılan Seferihisar’ın genç ve idealist gazetecisi Mehmet Orşahin, ardından DHA Seferihisar Temsilcisi ve deneyimli gazeteci Evrim Ataman oldu. Böylece ilçemizde olan biteni haber değerine göre önce Yeni Haber’de duyurma, ulusal basına da daha kısa sürede ulaştırma imkanımız olacak. Ayrıca bu beraberliğimiz ile Seferihisar basını da kurumsallaşacak.

İşte Seferihisar’da sevindirici konular yaşanırken ilçenin güçlü gazetecilerinin de bir arada olması o kadar kıvanç verici…
Amaç Seferihisar’da daima en güzeli oluşturmak…
İşte bu cümlemden sonra “Ne mutlu Türk’üm diyene!..” cümlesine bir cümle de bizden… “Ne mutlu Seferihisarlıyım diyene!..”

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar