fbpx

Sığacık Açıklarına Orkinos Çiftliği Kurulacak mı?.. Kurulmayacak mı?..

Yayınlanma tarihi : 29 Aralık 2009 5:12 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 5:13

Sığacık Açıklarına Orkinos çiftliği Kurulacak mı, kurulmayacak mı… İşte bu sorunun cevabını yarın bakan Seferihisar’a geldiğinde almaya çalışacağız.
İşte bu sorunun cevabı Bakan Mehdi Eker’in iki dudağının arasında. “Kurulsun!” veya “Kurulmasın!”..

İşte Seferihisar turizminin geleceği ve ağzından tek cümle ile verdiği talimatlar kanun yerine geçecek isim yani Tarım Bakanı Mehdi Eker Seferihisar’a geliyor.

Önce bakanı Seferihisar’a gelmesine neden olan İl başkanı Av. Ömür Kabak başta olmak üzere İlçe başkanı Ümit Cingöz ve İş adamı Özer Türer’e teşekkür ederiz.

Ancak şu bir gerçek ki AK Parti Seferihisar ilçe başkanı ve teşkilatına büyük sorumluluklar düştüğünü bilmelerini istiyorum.

Çok değil üç ay öncesinde Sığacık açıklarına yapımı düşünülen orkinos balık çiftliği “Kurulacak mı, kurulmayacak mı? Tartışmaları sürerken biryandan da Seferihisar çevre örgütleri çeşitli toplumsal hareketler başlatıyorlardı.

O günlerde görüştüğüm AK Parti İlçe Başkanı Ümit Cingöz “Mustafa Bey boşu boşuna uğraşıyorlar. Biz o konuyu çoktan hallettik. Sığacık açıklarına orkinos balık çiftliği kurulmayacak” demişti…

Geçen zaman içerisinde öğreniyoruz ki adamlar Ankara’dan işi bitirdiler bitirecekler…

Büyük kentlerde siyaset yapmak kolaydır ancak Seferihisar gibi küçük ilçelerde vatandaş verilen sözlerin arkasını kovalar.

İşte bu düşüncemle yarın Seferihisar turizmini, Seferihisar’ın geleceğini kurtaracak Bakan geliyor Seferihisar’a…

Başta Seferihisar İlçe Başkanı Ümit Cingöz olmak üzere ilçenin tüm ileri gelenleri Bakan Mehdi Eker’e derdimizi anlatmalıyız ve çare olabilecek kesin sözü almalıyız Bakandan.

Aksi halde Seferihisar’da büyüyen turizm ağacını kökten kesmiş oluruz ve bunun vebali de başta AK Parti İlçe Başkanı Ümit Cingöz ve Seferihisar’ın ileri gelenleri olur…

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar