fbpx

Size de yazıklar olsun verdiğimiz oylara da…

Yayınlanma tarihi : 03 Mayıs 2011 5:04 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 5:05

Cumhuriyet Halk Partisi, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde kol kola çalışma yapmış, ilçe merkezi, Ürkmez-Doğanbey ve Ulamış dengelerini  koruyan bir Meclis listesi oluşturmuştu. Böylece de aşiret politikacılarını alt etmiş, belediye yönetimini kazanmıştı.
Fakat daha sonra ‘dengeler’ gözetilerek yapılan listede çatlak oluştu. Denge hesabını kendilerinin vazgeçilmezliği üzerine kuran 3-5 üye mızıkçılığa başladı. İlk günden Başkan Soyer’e bayrak açtı, muhalefetteki AK Parti ile zaman zaman dirsek teması kurdu zaman zaman da açık ittifaka yöneldi.

CHP’nin kendi içindeki muhalifleri, partinin grup kararına uymadıkları yetmiyormuş gibi Meclis toplantılarının ardından hiç zaman kaybetmeden eski yönetim ile bir araya gelip durum değerlendirmesi yaptılar.

Önceki akşam da Seferihisar Belediye Meclisi’nde Sığacık’taki bir gayrimenkulün satışı gündeme geldi. Satıştan elde edilecek para ile sadece CHP’li oldukları için  Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilen işçilerin sendikal haklarından kaynaklanan birikmiş paraları ödenecekti. Bu miktar da ayda 225 bin lira tutuyordu.

Önceki Meclis toplantılarında yine muhalefet ile işbirliği yaparak kendilerini encümene ve çeşitli komisyonlara seçtirenler, bu satışa karşı çıktı. Belediyenin elinin rahatlatılmasını önledi.
Ne diyeyim. Yazıklar olsun… Size de size oy veren ellerime de…

Evet şimdiki aklım olsaydı CHP’nin Belediye Meclisi üyelerine kesinlikle oy vermezdim. Zannettim ki CHP’nin Meclis üyeleri tek yumruk olacak, aşiret anlayışına dayanan eski yönetimdeki bakış açısını yeni döneme taşımayacak, Meclis’te de halkın, belediye çalışanlarının, fakirin, fukaranın çıkarı doğrultusunda el kalkacak.

Ama hiç de öyle olmadı. Sadece ve sadece ‘bireysel tatmin’e dayanan bir nedenle CHP grubunun bir kanadı parti disiplininden koptu, kişisel ihtiraslarına yenik düştü.

Bununla da yetinmeyip Meclis toplantısından sonra eski yönetim ile Park Kahvehanesi’nde bir araya gelerek ‘matahlarını’ anlattı. Böyle bir yaklaşımı asla kabul edemiyor ve CHP misyonuna yakıştıramıyorum.

Üstelik bu isimlerin başında, bir zaman CHP Seferihisar İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Güler Boler geliyor! Sahi merak ediyorum! Güler Hanım, siz eski yönetimin başı ile sıkça bir araya gelerek neler konuşuyorsunuz? Hangi konularda fikir mütalaası yapıyorsunuz? Anlatın da bizler de bilelim vatandaş da bilsin…

CHP’li meclis üyelerinin bu doğrultudaki siyaset yaşamları ne kadar devam edecek merak ediyorum. Şimdiden söyleyeyim, “Seçildikleri süreleri doluncaya kadar.” Çünkü ben benzer filmin senaryosunu 19 yıl önce de izlemiştim. Film aynı film, karakterler kopya…

Tunç Soyer Seferihisar’ın kariyerini artırdı , aydan aya da artırmaya devam ediyor. Önceki Pazar, Sığacık’ta iki saatim geçti .  O kalabalığı Alsancak ve Konak’ta göremezken Sığacık’ta gördüm.

Tunç Soyer, henüz iki yıllık belediye başkanı… Üç yıl sonra Sığacık’ın ne hale geleceğini ne kadar hareketleneceğini varın artık siz hesaplayın.

Son cümlem:
Yarın seçim olsa, oyum elbette Seferihisar’ın kariyerini artıran Tunç Soyer’e… Ama artık CHP Meclisi’ne oy verirken bin kez düşünür, bin kez tartarım.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar