Seferihisar Emlak

Seferihisar’da 9,5 yıldır belediye başkanlığını yürüten Tunç Soyer ile ilgili olarak bugünlerde yapılan, “Büyükşehir belediye başkan adayı olacak veya olmayacak” değerlendirmeleri, siyasi gündemin en önemli maddelerinden birisini oluşturuyor.

Hatta meselenin bahis konusu bile olduğunu duyuyor ve söylemleri ibretle izliyorum.

KADINLARIN GELİRİ ARTTI

Tunç Soyer’in başkanlığı döneminde Seferihisar’ın, özellikle de ilçenin kırsal kesimlerinde yaşayan insanların geliri arttı. Evlerinde yaptıkları börek, reçel, tatlı, nar ekşisi, salça, tarhana, bulgur gibi gıda maddelerini Kaleiçi’nde veya Salı Pazarı’nda nohut-çekirdek gibi satan ev hanımları, ekonomilerini güçlendirdi, kişiliklerini buldu.

Kadınlar, ‘’Kocam bana bugün ne kadar para bırakacak’’ düşüncesinden kurtuldu.

Ürettikleriyle çocuklarını evlendirdi, daire sahibi oldu.

Kırsal kesimde üreticilik yapan insanların da cepleri para gördü.

Tunç Soyer’in belediye başkanlığı döneminde en fazla önem verilen konu; ev hanımlarına gelir sağlamak ve kırsal kesimlerde toprakla uğraşan insanların para kazanmasına öncülük yapmak oldu…

Soyer, bireylerin kazanmasına değil toplumun kazanmasına öncülük etti!

Var mı aksini savunan?

Yok ve olamaz da!

Peki, Tunç Soyer’in İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olmasına takoz koymaya çalışanlar, İzmir’in Soyer yönetiminde nasıl uçacağını, İzmir’in Türkiye’yi de değiştirebileceğini neden görmüyorlar?

Görmezler, çünkü bunların bakış açıları, farı yanmayan bir otomobilden farksızdır.

Ben kişisel fikrimi söyleyeyim!

Tunç Soyer İzmir büyükşehir belediye başkanlığına seçildiğinde; bu kent için kullanılacak “Paris gibi..” benzetmesi bile çok az kalacaktır! Tunç Soyer’in, İzmir’i dünyanın en tanınır, en bilinir ve en yaşanabilinir bir kenti haline getireceğine adım kadar eminim…

ALTIN ŞEHİR OLURUZ

Ya Seferihisar?

Her zaman çevreme söylediğim şu cümleyi burada yazıyorum! Tunç Soyer’in İzmir’e adaylığı kesinleştiğinde Seferihisar İzmir’in altın şehri olacağını bilen var mı?

Sanırım çok az kişi bunu düşünüyor veya düşünebiliyordur.

Seferihisar’ın tüm sorunlarına hakim olan Soyer, öncelikle bu ilçeye el atacaktır. Dahası, kendisinin el atmasına bile gerek kalmadan alt birimlerdeki bürokratlar, ilçenin kronikleşen tüm sorunlarını çözebilmek için adeta birbirleriyle yarışacaklardır…

Tunç Soyer’in büyükşehire aday yapılmasını istemeyen bazı isimlerin iddialarını ve açıklamalarını duydukça hem üzülüyorum hem de bu isimlerin Seferihisar’a ihanet ve gaflet içerisinde olduklarını ibretle izliyorum..

Bu yazımı gazetecilik bir yana, sağduyulu bir Seferihisarlı olarak yazıyorum. Şunu da çok iyi biliyorum ki bu ihanet çemberi içinde yer alan insanlarla her zaman da karşılaşacağım.

Her şey bir yana Tunç Soyer, şu anda Seferihisar’ın bir belediye başkanı ve bu ismin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığının Türkiye genelinde konuşulmasının bile Seferihisar adına büyük bir gurur olduğu kanısındayım.

İyi ki Tunç Soyer Seferihisar’ın belediye başkanı olmuş. 9,5 yıldır kendisine yürekten destek veren bir gazeteci ve Seferihisarlı olarak şahsen gurur duyuyorum.

SON CÜMLEM!

İster büyükşehire aday gösterilsin ister gösterilmesin, Tunç Soyer, benim günlümde Seferihisar’a çok büyük hizmet veren bir belediye başkanı olarak kalacaktır. Hani bir laf vardır, “Altın yere düşünce teneke olmaz” işte Tunç Soyer büyükşehire belediye başkanı olamaz ise de bir Seferihisarlı olarak benim gönlümde her zaman bir altın olarak kalacaktır…

Son Güncelleme : 16 Haziran 2020 21:11