Seferihisar Emlak

Seferihisar’da yerel yönetimden 10 yıl uzak kalan CHP, iç çekişmeler yüzündün geçen yıl yerel seçimlerde elde ettiği iktidarın tadını bir türlü çıkaramadı.
Düşünün… 10 yıl yerel yönetimden uzak kalacaksınız ve iktidara geldiğinizde bunun tadını çıkaramayacaksınız…

Neden?

– Birincisi parti içi disiplinsizlik.

Önceki yönetimde ilçe başkanın masaya yumruğunu vuramaması, uygulanan yanlış yöntemler, konuları yönetim kurulunda tartışmaya açmak yerine halk arasında dedikodu yaratarak infiale neden olmak…

– İkincisi Başkan Tunç Soyer’in 10 aylık dönemi, belediye ve ilçe halkını tanımaya veya anlamaya çalışarak geçirmesi…

İlk aylarda Başkan Soyer’in ilçe ve bölge insanının yapısını yeterince bilememesi, partinin sivri isimlerinin yönlendirmesiyle de gerek idari yapılanmada gerekse alt kadroların oluşmasında sık sık aksaklıkların meydana gelmesi…

Belediyeye alınan yüz civarındaki gencin işlerine yeterince uyum sağlayamaması…

Zaten “Vidanjör Vurgunu” gibi komik haberlerin yayınlanmasına neden de bunun bir örneği değil mi?

İşte bu nedenlerden dolayı sadece Başkan Tunç Soyer’in kişisel konumu ve vizyonu sayesinde Seferihisar’ın adı ülke sınırlarını zorladı, dış ülkelerde de yankılandı. Ama belediye bünyesinde çalışma sistemi tam olarak oturtulamadı.

Düzelecek sinyalleri gözüküyor

Geçtiğimiz günlerde ilçe başkanlığına seçilen Yusuf Vehbi Tarhan’ın yeni dönemde görev alan gençleri Belediye Kültür Merkezi’nde toplayıp “Hiç kimse ‘Arkamda şu siyasetçi var, bu siyasetçi var’ düşüncesiyle görevini ihmal etmesin. Biz parti olarak çalışan, yani işini iyi yapan arkadaşların arkasında olacağız. CHP olarak belediyeye hizmet eden partililerimizden vatandaşlar memnun olduğunda en iyi şekilde görevinizi yapmış olacaksınız” diye konuşması, işlerin biraz daha derlenip toparlanacağı yönünde umut verdi.

Umarım bu çıkış saman alevi gibi değildir ve sürekli olur.

Belediye başkanları her ne kadar seçim kazanmış muzaffer komutan edasıyla ‘Her şeyi ben bilirim’ yaklaşımında olsalar da yerel yönetim ekip işidir. Başarı ekip işidir, başarı da başarısızlık da tek isme mal olur. O isim de Seferihisar’da Başkan Tunç Soyer’dir..

Aynı bir futbol takımı gibi…

Kaleciniz zayıf olursa ‘Vidanjör Vurgunu’ gibi küçük bir olay karşınıza dev gibi çıkar, kalenizde golü görürsünüz. Forvetiniz beceriksizse ele geçen bütün fırsatlar heba olup gider…

Öyleyse zincirin halkaları arasındaki bağın sağlıklı kurulması ve patronlar reklamında ifade edildiği gibi ‘tıkır tıkır işlemesi’ gerekir.

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 17:20