Seferihisar Emlak

Benim bildiğim zanaatkarlar, bilhassa karikatür, suluboya ve diğer el sanatçıları duygusal olur. Zaten duygusal olmayan bir meslek sahibi sadece ‘kasap olur’ diyeceğim ama o meslekte toplumumuza lazım…

Benim merak ettiğim konu önceki gün düzenlenen suluboya festivalinde Canip Taşkıran’ın niçin sergi açmadığı.

Hakikaten Canip hoca niçin bu festivalde sergi açmadı?

Seferihisar’ın bünyesine suluboya festivalini getiren Canip Hoca…

 O halde niçin bu festivalde yeri yoktu?

İnce bir araştırma yaptım ve kulağıma gelen fısıltılara göre Atanur Doğan ile Canip Taşkıran hocanın arası pekiyi değilmiş.

Dahası Atanur Doğan Bey’i Seferihisar’a taşıyan da Canip Hocaymış…

Peki, niçin bu festivalden dışlandı Canip Hoca?

Aralarında soğuk rüzgâr esiyormuş!

Peki, arkadaş siz sanatçısınız  ve ince ruha sahipsiniz ve her ikiniz de sanat camiasının önde gelen insanlarısınız. Biriniz Seferihisar diğeriniz uluslararası sanatı temsil ediyorsunuz ki benim için önce yereldeki insanın yaptığı ön planda tutulmalı. Çünkü yerel olmayınca genel olamaz…

Ayrıca sizin mesleğiniz toplumun aynasıdır!

Sizin yaptığınız iş 7 yaşından 70’e herkese örnek olması gerekir!

Ne demek aralarında soğuk rüzgârın esmesi…

Anlamak veya anlayabilmek inanın mümkün değil!

Burada Başkan Tunç Soyer’in iki üstadın aralarında soğuk rüzgârın estiğinden bilgisi olacağını zannetmiyorum ama Başkan Soyer’den sanat camiası adına ricam bu sanat camiasını bir araya getirip soğuk rüzgârı, yani kuşluk ve ılıman esintiye getirmesidir.

BELEDİYENİN İFTAR YEMEĞİ VE NİŞANCI

Seferihisar belediyesi bu akşam geniş kapsamlı iftar yemeği veriyor ‘Geniş kapsamlı’ dedim çünkü Atatürk meydanın bitiş noktasından çarşı meydanına kadar tüm meydan bu yemek için trafiğe kapatıldı. Belediye başkanlığının basın açıklamasında “İlçe protokolü, siyasi partiler, dernekler, vatandaşlar hep birlikte iftar açacak ve bayramlaşacak”denmesine rağmen bugün öğleden sonra AK Parti İlçe Başkanı Hamit Nişancı beni aradı.

Abi çok önemli değil ama belediye başkanlığının duyurusunda ‘Tüm siyasi partiler davetlidir’ deniyor ancak bu yemeğe ben davet edilmediğime göre tüm siyasi partiler cümlesi kullanılmaması gerekir. Bu konudaki tepkimi dile getirirseniz sevinirim”.

Benim düşüncem: Eski belediye başkanlığı bir yana İktidar partisinin ilçe başkanı davet edilmemesi nezaket kurallarına tamamen aykırı olduğu düşüncesindeyim…

BAYRAMIN EN ÖNEMLİ TARAFI KÜSLERİ BARIŞTIRMAK

Eski bayramlarda, bayram namazı biter bitmez insanlar bir araya gelir kim kiminle küs o insanları barıştırırdı. Yani bayramların çok önemli bir tarafı küsleri barıştırmak ve barış içerisinde bir dünya yaratmaktır. Gerçi bölgemizde birbirleriyle küs olan çok insan olmasa da yinede küs olan insanları arayıp bulup barıştırmalı.

Bence en büyük sevapların başında gelir insanları barıştırıp bu fani dünyada barış içerisinde yaşatmak. Bu görev de toplumun önde gelen insanlarına düşer….

Bu vesileyle bayramınızı kutlar barış içerisinde sağlık ve mutlu bir yaşam sürebilmeniz dileğimle

Tüm okurlarımın bayramını kutluyorum…

 

Son Güncelleme : 29 Eylül 2016 16:36