Seferihisar Emlak

Seferihisar’da son ayların gündemini belediyenin gayrimenkul satışları meşgul ediyor.
Özellikle de AKP kanadı miras yedilikle suçladığı Başkan Tunç Soyer’e veryansın ediyor.
Arkadaşlar! Seferihisar Belediyesi bir kamu kurumu mu yoksa Tunç Soyer’in şahsına ait turizm şirketi mi? Veya Seferihisar Belediyesi Tunç Soyer’e mi ait?
Önce şunu düşünün, Tunç Soyer belediyenin gayrimenkullerini niçin satmak zorunda kaldı?
Bizzat AKP’nin ayak oyunları yüzünden değil mi? Bir yandan devletin ve kamu kurumlarını alacaklarını tehsil için belediyenin üzerine salacaksın, banka hesaplarına ve gayrimenkullerine haciz koyduracaksın. Sonra da çıkıp ‘Gayrimenkulleri satıyor’ diye feryat edeceksin!
Ancak Seferihisar halkı bu tezgahları yemiyor. Önce şuna bakıyor. Tunç Soyer belediyede kendi çıkarları için mi çalışıyor?, Seferihisar’ın çıkarları  için mi? Yoksa 17-25 Aralık yolsuzluk olaylarında bakan çocuklarının yaptığı gibi malı götürüyor mu, götürmüyor mu?
Bu konuda sizin bir iddianız var mı? Varsa gönderin belgelerini yayınlayalım. Ama sahte isimle yorum gönderme uyanıklığı yapmadan…
Tunç Soyer, ilk döneminde işbaşına gelirken ne demişti? “Pastayı büyüteceğiz..
Çok değil 4 yıl önce kat karşılığı arsalar yüzde 25-30’a müşteri bulamazken son aylarda kıyıda köşedeki köhne sokaklarda bile arsalara yüzde 50 kat karşılığında müşteri bulunuyor. Hatta müteahhitler arsa bulmakta güçlük çekiyor. Seferihisar adeta baştan sona yenileniyor…
Seferihisar’da dört yıl öncesine kadar üç- beş emlakçı varken şu anda emlakçılıktan geçinen kişi sayısı yüzü bulmak üzere. Eski belediye meclisi üyeleri bile emlakçılık yapıyor! Doğru mu? Doğru!
Bölgede tanımadığımız, isimlerini bilmediğimiz, duymadığımız inşaat ve emlak firmaları cirit atıyor.
Niçin? Büyüyen Seferihisar’da para kazandıkları için…
İlçe merkezinde çok sayıda işyeri lokanta oldu ve hepsi tıklım tıklım dolup taşıyor. Diğer esnaf da çarşıdaki hareketlilikten nasipleniyor.
Yukarıda yazdıklarıma var mı itiraz eden? Yok, olamaz da…
Yarın erken yerel seçim olsa Tunç Soyer’in yüzde 50 civarında oy alarak tekrar iş başına geleceğini sizler de çok iyi biliyorsunuz.
Yerel seçimlere üç yılı aşkın süre varken, “Tunç Soyer’i görevden alsınlar da beni veya bizden birisini başkanlık koltuğuna oturtsunlar” diye düşünüyorsanız geçti o devirler. O yöntem ancak askeri darbe dönemlerinde oluyordu.
Bu ülke yasalarla idare edildiğine göre gayrimenkul satışlarında yasalara aykırı bir işlem var ise başvurun adalet mekanizmasına… Satışlardan sonra yasal muhataplar verirler dosyaları adaletin önüne, sonucu hep birlikte görürüz.

O halde bu feryat figan niye..?
Feryat figan edenlere şu cümleyi de kullanmak isterim “Seferihisar’da eskisi gibi taşra, köy politikası, taşra siyaseti işlemediğini lütfen bilin artık.’’
Seferihisar Belediyesinin gayrimenkullerinin satılmasını istemiyorsanız Tunç Soyer ile el ele verin, belediye yönetimini maddi bakımdan kıskaca aldırtmayı bırakın. Seferihisar’ı gerçekten seviyorsanız bunu yapın.
İşte o zaman sizlerin Seferihisar ve Seferihisar halkını sevdiğinize inanırım.
Katakulli’ peşinde iseniz, ‘ki öyle görünüyor’ artık Seferihisar‘ın yakasından düşün…
Yıllardır CHP’li Tunç Soyer’in yönettiği belediyeye müfettişin biri geliyor, biri gidiyor. Yapılan harcamalar, tek tek kontrolden geçiyor. Ha, bunun dışında bir yanlışlık yolsuzluk var ise belgeleriyle koyun ortaya yayınlayalım.
Son cümlem:
Hani belediyenin satışa çıkarttığı gayrimenkullerin değeri 300 milyon lira idi? Şimdi 2 Aralık satışları için, “50 milyonluk araziler, 20 milyona satılacak..” yaygarası yapıyorsunuz. Koyun parayı bir fazlasına siz alın arkadaş! Kim itiraz edebilir ki buna?
Para kendi cebinizden çıkmayınca harcaması da kolay oluyor, rakamları konuşmak da zevkli oluyor! Tıpkı 300 milyonlar, 50 milyonlar gibi..değil mi?… Ama şunu bilin ki Seferihisar halkı Tunç Soyer’ı size bozuk para gibi harcatmaz…. Yurt içinde ve yurt dışında zirvede olan ‘Seferihisar’ isminin ucuz politikalarla karalanmasına prim vermez.
Düşün artık Seferihisar’ın yakasından…

Son Güncelleme : 19 Nisan 2018 8:59