fbpx

Teknoloji ve Yeni Haber

Yayınlanma tarihi : 06 Ekim 2011 4:49 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 4:50

Karşınıza ilk kez 30 yıl önce haftalık Özgürses adıyla çıktık. Daha sonra yine haftalık Gürses adıyla devam ettik. Yedi yıldır da YeniHaber ismiyle hem yazılı hem de www.seferihisar.comadıyla digital gazete olarak haberciliğimizi sürdürüyoruz.

Bu sürede temel yayıncılık ilkemiz, bölgemizin ve bölgemiz insanının çıkarlarınıkorumaya, daima doğrudan yana olmaya dayandı. Bunun için yanlışlarla mücadele ettik, doğruların yanında yer aldık. Aynı anlayışımız bundan sonra da sürecek.

30 yıllık yayın dönemimizde temel ilkelerimizden birisi de teknolojik yenilikleri takip etmek oldu. Nitekim siyah beyaz yayından renkliye geçerken, digital gazeteciliği oluştururken hep teknolojik yeniliklerden yararlandık.

Yedi yıl önce yayına başlayan sitemizde zaman zaman grafiksel anlamda değişiklikler yapılsa da aynı yazılım altyapısı kullanıldı. Bu süreçte veritabanımızda 3 bin 500 haber, 38.000 yorum, binlerce içerik yer aldı. Aylık tekil ziyaretçi sayımız 40 bini aştı.

Tıklanma oranındaki yoğunluk nedeniyle sistemde ağırlaşma başlayınca daha hızlı hizmet vermek gerektiğini düşündük ve yaklaşık bir aydır altyapımızı yeniliyoruz.

Güncel haber sayımızdaki azalma da bu çalışmaların yoğunluğundan kaynaklandı. Okuyucularımız da bu durumu anlayışla karşıladı.

Artık karşınızda sayfaları ışık hızıyla açılan, sade, anlaşılır, gündem değiştirecek haberlere yer veren www.seferihisar.com haber siteniz bu günden itibaren yepyeni yüzüyle karşınıza çıkıyor. Bundan sonra da yeniliklerin takipçisi olacak.

Yayıncılık ilkemiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir çıkar gözetmeksizin bölgemizin, bölgemiz insanının sesi, soluğu olmaktır.

Digital ortamın henüz oluşmadığı dönemde gazetemizle sesimizi Seferihisar ve İzmir’de duyurabiliyorduk. Digital ortama geçtikten sonra ise tüm dünyaya ulaşabiliyoruz. Haberlerimize, köşe yazılarımıza sadece Türkiye’den değil dünyanın dört yanından da yorumlar geliyor. Ankara, bakanlıklar, milletvekilleri, siyasi partilerin yöneticileri www.seferihisar.com’u yakından izliyor.

Bugüne kadar hiçbir siyasi partinin destekçisi olmadık… Bundan sonra da olmayacağız…

Hangi siyasi parti yetkilisi açıklama yaparsa yapsın, yayına koyacağız. İşimizin habercilik olduğu bilinci ile hareket edeceğiz.

Başarılı işadamlarımızı tanıtmayı sürdüreceğiz. Başarılarını kutlayacak sorunları varsa yayın yoluyla duyuracak ve istihdam yaratan bu güce destek olacağız.

Seferihisar’ın, çevremizin sorunlarını ilgililere duyuracak, çözümleninceye kadar da takipçisi olacağız.

Yeni Haber sitemizin hepimize ve Seferihisar’a hayırlı olması dileğiyle esen kalın.

Mustafa Karabulut

Not: Yayın Kurulu başkanımız Evrim Ataman her ne kadar aramızdan ayrılsa da www.seferihisar.com ailesi olarak kendisi ve aile çevresiyle her zaman dost olduğumuzu kamuoyuna duyurulur.

www.seferihisar.com ailesi

mustafakarabulutyenihaber@gmail.com

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar