Seferihisar Emlak

Seferihisar Belediye Meclisi üyeleri, önceki akşamki toplantıda çok güzel bir karara el kaldırdılar. Daha doğrusu Seferihisar adına bir vefa borcunun iadesini sağladılar.

Neydi bu karar?

Gazeteci Teoman Erel’in adının Ürkmez’de bir parka verilmesiydi.

Teoman Erel ile 1980’lerin son yıllarında tanışmıştım. Yaz aylarında Doğanbey Doğankent Sitesi’ndeki yazlığına gelir, ofisimdeki emektar daktilomda yazdığı yazılarını Milliyet gazetesine gönderirdi.

PTT’ye bizzat kendisi gider, benim, ‘Abi sizin gitmenize gerek yok, biz göndeririz’ teklifimi kabul etmez,  bizzat kendisi gider, elleriyle fakslardı.

Teoman Erel, Seferihisar sempatizanıydı. Eşi Neşe Erel Hanımefendi, Türkiye’de mülkiyeyi ilk bitiren kadın olmasına rağmen, o yıllarda kadınlar kaymakam yapılmadığı için atamasını yaptıramıyordu. Aile sohbetlerimizde bu olaydan çok yakınırdı.

Teoman Erel’in adının bölgemizde yaşatılmasına öncülük eden başta Başkan Tunç Soyer olmak üzere, el kaldıran tüm Meclis üyelerine çok teşekkürler.

TEOMAN EREL KİM?

1940’da Konya’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğreniminin ardından Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nu bitirdi. Mesleğe 1960 yılında Yeni Gün gazetesinde başladı. Vatan, Dünya, Yeni İstanbul, ANKA Ajansı, Milliyet, Güneş, Günaydın, Bugün ve Meydan gazetelerinde ve Akis dergisinde köşe yazıları yazdı. Evli ve 2 çocuk babası olan Teoman Erel, 6 Temmuz 1994’te Seferihisar’a gelirken Afyon yakınlarında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

BARIŞ SELÇUK PARKI
Söz gazetecilerden açılmış iken Etem Çalış döneminde Yıldız Evler’in önündeki parka “Gazeteci Barış Selçuk” ismi verilmişti. Zamanla parktaki levhanın rengi soldu, üzerindeki yazı okunmaz hale geldi. Başkan Soyer, bu parktaki “Barış Selçuk Parkı” levhasını yeniletirse çok seviniriz.

BELEDİYE MECLİSİNDEN BİR ÜYE
Belediye Meclisi’nin CHP’li asıl üyelerden birisi istifa ettiği için yerine yedekten Şerif Karaşin geldi. Ancak Karaşin önceki günkü Belediye Meclisi toplantısına katılmadı. Nedeni de henüz netlik kazanmadı ama Seferihisar küçük yer. Hemen söylentiler başladı.

Söylentiler de belediyede çalışan bir arkadaşının çevresindekilere karşı davranışları ve iş disiplininden kopukluğu üzerinde yoğunlaşıyor.

Konuyu şimdilik derinlemesine ele almıyorum ama bu meclis üyemizin toplantıya katılmamasında söz konusu iddiaların etkisi varsa olayı aydınlatmak ve gün yüzüne çıkarmak benim boynumun borcu olur.

Şerif Karaşin, Meclis toplantısına neden katılmadığını açıklamak zorunda. Aksi takdirde söylentilerde gerçek payının olduğunu düşüncesi ağır basacak.

Kamu hizmeti için bir göreve talip olanların özel yaşamlarıyla ilgili konuları görev alanına karıştırmaması gerekir.

Haydi Bakalım Şerif Bey, açıklamanı bekliyoruz…

mustafa@seferihisar.com

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 15:53