fbpx

Tunç Soyer ve CHP’li 5 meclis üyesi..

Yayınlanma tarihi : 12 Temmuz 2011 4:53 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 4:54

CHP’den seçilen ve geçtiğimiz aylarda muhalefet ile işbirliği yaparak kendilerini çeşitli komisyonlara seçtiren 5 CHP’li meclis üyesinin düşüncelerini ben anlayamıyorum siz?..

Başkan Tunç Soyer, belediyedeki ofisine her gün saat 08.15’de gelir saat 20.00’ye kadar çalışır.
Ofisinde olmadığı günler ve saatlerde de Seferihisar’ı temsilen çeşitli toplantılara katılır. Günlük yaşamının 18 saatinde Seferihisar için çalışır ki, bunu yakın çalışma ekibi iyi bilir.

Tunç Soyer 30 aylık döneminde belediyeden aldığı maaşından yüz lirasını bile evine getirmeyen, maaşını Seferihisar’ın tanıtımına ve ihtiyacı olan insanlara veren bir isimdir. Belediye için, “Şu kadar para vereceksin” ne de “Belediyeye bir araç veya şu gereci alacaksın” diye dayatmada bulunur.

Yatırımcılar veya müteahhitler, yasal olarak ödemeleri gereken harç ne ise vezneye sadece o parayı yatırır, makbuzunu da alır.

Böyle çalışan bir belediye ve belediye başkanının kusur neresinde? Niçin Tunç Soyer’in icraatından bazı CHP’li meclis üyeleri memnun değil? Niçin muhalefet ile iş birliği yapar?

Sığacık:
Geçtiğimiz pazar günü Seferihisar Emniyet Kavşağı’ndan Sığacık’a kadar adeta konvoy vardı ve en az bin civarında otomobil Sığacık’tan üç saatte ayrılabildi. Seferihisar merkezinde de benzer yoğunluk yaşandı… Kim kazanıyor bu yoğunluktan… Esnaf ve yerel üreticiler. O halde bu neyin muhalefeti ve niçin?

Mehmet Ecer:
Geçtiğimiz hafta Bursa’daydım. Seferihisar’da CHP’li 5 meclis üyesinin ihraç istemiyle il disiplin kuruluna verildiğini orada duydum ve köşemiz Ayaklı Gazete’de “Tarih ihanetçileri değil liderleri yazar” başlığı ile bir yazı yayınladım.

Bunun üzerine Belediye Meclisi Üyesi, aynı zamanda muhalefet ile işbirliği yaparak kendisini encümene ve komisyonlara seçtiren Mehmet Ecer telefonla beni aradı. “Aşk olsun Karabulut! CHP’yi bitirip çok iyi şekilde AK Parti’ye çalışıyorsun ve bunda da başarılı oldun” türünden sözler söyledi.

Bu sözleri şaşkınlıkla dinledim.  Çünkü ben ne AK Partiliyim ne CHP’liyim. Bir oyum var, seçim günü gider o anki düşünceme göre oyumu kullanırım.

Benim karşı geldiğim konu, bir makama seçilebilmek için karşı partili meclis üyeleri ile işbirliği yapılması, dahası komisyona seçilebilme uğruna, parti gururunun çiğnenmesiydi. Bu isimler AK Partili de olabilirdi başka partili de. Esas olan seçmenlerini ve düşüncelerini satmalarıydı. Çok daha ağır şeyler yazabilirdim ama küçük yerleşim birimlerinde yaşadığımız için hafiften geçmiştim.

Mehmet Ecer, telefon ederek sitemlerini bildirdi. Oysa bu sütunlar herkese açık Mehmet Ecer’e de açık, aldığı kararın ve yaptığı işin arkasında duran, kişisel ve toplumsal çıkarı için mecliste rakip partili üyelerle işbirliği yapanlara da açık…

Tabi siyasetçiler sadece haklı oldukları konularda bunu yapabiliyorlar.. Bunu da yaşadığımız tecrübelerden biliyoruz..

Ben yine de umutsuz değilim. Mehmet Ecer’den bir açıklama bekliyorum.

Meclis’te 5’li grup halinde AK Partili üyeler ile işbirliği yapıp kendini komisyona seçtirmenin haklı sebebini yazarlarsa tüm okuyucularımızla paylaşırız.
mustafakarabulutyenihaber@gmail.com

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar