fbpx

Ümit Cingöz’den veryansına cevabımız

Yayınlanma tarihi : 05 Eylül 2022 4:56 - Güncellenme tarihi : 08 Eylül 2022 10:34

AK Partili Belediye Meclisi Üyesi Ümit Cingöz bugün yapılan olağan meclis toplantısında gazetemiz Yeni Haber’e ateş püskürdü.

Önce konuyu anlatalım sonra Cingöz’e cevap verelim:

Akarca’nın mahalle olması tartışmalarıyla ilgili bir süredir ortada dönen tartışmaları izliyorum.

Bir tarafta devletin kaynaklarını bir mahalle fazladan yaratarak boşa kullanmayalım diyenler var, diğer tarafta da Akarca başlı başına bir muhit, fiziksel olarak da bağlı olduğu Hıdırlık ve Tepecik Mahalleleri’nden ayrıdır diyenler var.

Bencede Akarca fiziksel koşulları gereği ayrı bir mahalle olmayı hakediyor ama konumuz bu değil!

Dün Tepecik Muhtarı Azat Aktaş sayfasından yeni bir mahalleye karşı olduklarını gerekçeleriyle anlatmış ve “Aylardır meclisi boş yere meşgul edip Akarca’ya hiç bi fayda sağlamayan görüşmelerle oyalayan zatlar bir kere olsun Akarca icin meclise bi Öneri sunmayıp kendi kapı önüne sitesine dahi sahip çıkma durumunu sırf şov ve prim amaçlı yapmaya çalışan bir grup ego çatışması… Bir çatı altına toplanmış 3-4 isim kendi primleri uğruna mecliste 7-8 toplantıyı Akarca’nın asıl sorunları yerine kendi egoları ile meşgul etmişlerdir.” cümlesi kurmuş.

Editör arkadaşlar da haberi yayınlamış.

Muhtar, “ben bazı site yöneticilerini kastetmiştim” diyor…

Peki, o site yöneticileri önergeyi Ak Partili meclis üyeleri olmadan nasıl verebilir? Vatandaşın, site yöneticisinin mecliste önerge verme yetkisi mi var?

Muhtar, ikinci bir açıklama yapıp bize mevcut açıklamayı kullanma ricasında bulununca biz de mevcut açıklamayı kullandık.

AK Parti Meclis Üyesi Ümit Cingöz haberden çok alınmış.

Bay Cingöz, bugün eline almış mikrofonu, Yeni Haber Gazetesi için şu ifadeleri kullanmış: Haberi meclis üyelerine karşı çarpıtmışız, töhmet altında kalmışlar. Vah vah vah!

Bak Cingöz, biz halkın haber alma ihtiyacını karşılamaya çalışan, doğrudan taraf olan bir kurumuz. Biz basın görevi yapıyoruz. Yaptığımız işi de hakkıyla, en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bunu en iyi bilenlerden de şahsınız.

Sizi ilçe başkanlığınızda da her açıklamanıza yer verdik.  Daha sonraki yıllarda da, partinizce mağdur edildiğiniz yıllarda da. Ayrıca sen siyasetçisin, biz gazeteciyiz boyundan büyük laflar konuşma!

AK Parti’den istifa ettin, sonra AK Parti’ye döndün, dönmeden önce 2014 seçimlerine girmiyorum bile. Önce bir dön kendine bak… Biz yayın politikamızı her gün gözden geçiriyoruz, merak etme.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Demek ki o asfalt 3 günde atılabiliyormuş! CHP Kampı’nın değerlendirmesi ve İsmail Yetişkin’e çağrı!
25 Eylül 2022 1:06
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
Tüm yazılar