Seferihisar Emlak

Yıllık icraatlarını gazeteciler yerine doğrudan vatandaşa anlatmak gayesiyle kahvehane toplantıları yapacağını açıklayan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu doğrultudaki ilk toplantısını önceki gün Ürkmez’de yaptı.

Bizim vatandaşlarımız genellikle insanların yüzüne konuşmaktan çekinir. Kadınlarımız yorumlarını ev toplantılarında, erkeklerimiz kahvehane köşelerinde yapar.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Ürkmez’deki toplantısında ise bir kadın ile bir erkek, yiğitçe mikrofonu ellerine alıp Tunç Soyer’in yüzüne konuştular.

Kadın; “Ürkmez merkezine yüzde yüz inşaat izni veriliyor, hatta çatı katı yapılıyor, kimse ses çıkarmıyor ama yolun altına niçin yüzde 15 imar izni veriliyor?..” diye

sordu.

Erkek; “Bu bölgede üç beş iş adamı işi götürüyor. Kimisi ‘Meclis üyesinin yakınıyım’ diyor, kimisi imar müdürünün kiracısı veya ev sahibi… Doğrusu işiniz zor” dedi.

Seferihisar merkezinde ve sahilde üç yıldan bu yana kaçak yapılar aldı başını gidiyor. Bazı müteahhitler, imar müdürünün makam koltuğuna oturuyor, bazı müteahhitler  imar müdüründen bilgi alabilmek için dakikalarca ayakta bekliyor.

Başkan Soyer ise çaresiz…

Seferihisar ilçe sınırlarında kaçak yapıların sayısı hızla artarken, imar müdürlüğü makamına 150-200 metre mesafedeki yapılar için, değil, ‘İmara uygun mu’ diye sormak, görmemek için başlarını çevirmek zorunda kalan imar müdürlüğü yetkilileri de çaresiz…

Ama burada esas çaresiz olan da Belediye Başkanı Tunç Soyer görünüyor. Güç ve erk elinde olduğu halde Soyer’in imar servisine çeki düzen veremediğini vatandaş da fark ediyor.

Vatandaşın dediği gibi ‘Tunç Soyer’in işi zor…’.

Şimdilik bu kadar…

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 15:15