Seferihisar Emlak

Ayakllı köşemde yazmıştım:

Biri: Seferihisar Belediyesi’nde 10 yıl yöneticilik yapan bir isim:
Bu isim Hamit Nişancı idi.

Diğeri: Seferihisar Belediyesi’ni 10 yıl yöneten bu ismin yönlendirmesiyle on binler kazanan bir haritacı :
Bu isim de harita teknisyeni Savaş Kısaağa’ydı.

Diğer üçüncü isim: CHP kanadından belediye meclis üyeliğine seçilen ve geçtiğimiz belediye meclisi toplantısında gurup kararlarına uymayarak ve muhelefet ile birlikte hareket ederek kendisini imar komisyon üyeliğine seçtiren Güler Boler’di..

Hamit Nişancı telefonda dedi ki:
“10 yıl yöneticilik yaptığım dönemde hiçbir haritacıya insanları yönlendirmedim. Bunu ispatlarsanız sevinirim..”

İşte bu cümle benim için çok önemliydi…

Neden?
Belediye başkanlığı gibi bir makamı dostluğa değil,  paraya önem veren başkanın dost ve arkadaş bildiği çevresi o makamı kullanabilir ve insanlara derler ki “ ben başkanın yakınıyım. Bu işi bana vermezsen senin işin ne belediye meclisinden nede belediye encümeninden geçmez..”

Ben Mustafa karabulut olarak benzer konu ile karşılaştım. O günlerde bir X iş adamının işlerini ben takip ediyordum. Başkanın yakınında gözüken  haritacı ve şehir plancısı X iş adamına “sen Mustafa Karabulut ile hareket edersen senin dosyan ne meclisten nede encümenden geçmez” dedi ve X iş adamına o günün parasıyla  20.000.TL’yi  iade etmek zorunda kaldım (banka dekontlarında ve sözleşmelerimde mevcut).

Hamit Nişancı iddialarında doğru söylüyor ise kamuya açık bir alanda diğer basın mensubu arkadaşların huzurunda iş adamını ve söz konusu haritacıyı ve şehir plancısını bir araya getirelim iddianın doğru olup olmadığını kamuoyu önünde paylaşalım…

Ben yüzleşmeye hazırım. Haritacı Savaş Bey, Hamit Nişancı kabul eder ise bende hazırım ve o günlerde ilgili dosyanın niçin aylarca meclis gündemine alınmadığını, hangi şehir plancısına kim ne dedi?  Bende ilk ağızdan öğrenmiş olurum…
Ben İddia sahibi iş adamının yaşadıklarını kendi ağzından anlatması için davet edeceğim ve o günlerde yaşadıklarını kendisi açıklayacaktır.

Var mısınız? Kamuoyu önünde yüzleşmeye?..

Bu yüzleşmeyi yaparsak belediye başkanlığı gibi kutsal bir makamı çıkarları doğrultusunda hiçbir kimselerin kullanamayacağını da ispatlamış oluruz.

Varsanız?
Buluşma tarihini siz veya birlikte koyalım. Yüzleşmeden önce kamuoyuna konuyu duyuralım bu yüzleşme park kahvesinin bahçesinde de olabilir belediye kültür merkezinde de.

Böyle bir yüzleşme hem 10 yıl belediye başkanlığı görevini yürüten Hamit Nişanı’ya hem de böyle makamlarda bulunan makam sahiplerine ibret ve tecrübe edinmelerine örnek olacaktır…

Belediye başkan ve benzer makamlarda bulunan insanlarda her insan gibi dost ve arkadaşlara ihtiyacı olan insanlardır, ancak dost ve arkadaş olarak gördükleri insanlar onların bilgileri dışında makam ve mevkilerini kendi çıkarları uğruna kullanabilirler.

Bu yüzleşme her makamda insanlar içinde örnek olabilecek bir yüzleşme olacaktır…
İddialarım ve önerilerim için muhataplarımın ne önerilerde bulunacaklarını,önerilerimi kabul edip etmediklerini zaman içerisinde yaşayıp göreceğiz…

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 17:08